Akira #30 / 14 - kolor

Rysunek sprzedany.

W latach 80. i 90. XX wieku na rynku amerykańskim był niewielki wybór dorobku komiksu japońskiego, klasycznych mang. Wydawnictwo Marvel szukało więc sposobu na wprowadzenie nowego gatunku. Wybierając tytuł chcieli dotrzeć nim do jak najszerszej grupy odbiorców, do tego celu wybrano jedno z najznakomitszych dzieł czyli "AKIRA" autorstwa Katsuhiro Otomo.

Klasyczny sposób czytania mang (od końca ku początkowi; oraz strona po stronie od prawej do lewej), redaktorom Marvela wydawał się zbyt nowatorski, by próba wprowadzenia mangi do amerykańskiego mainstreamu mogła się powieźć. Dlatego zdecydowano się komiks wydać na znanych czytelnikowi warunkach amerykańskich, z klasycznym kartkowaniem od początku do końca, klasycznym zachodnim sposobem czytania - od lewej do prawej oraz... w kolorze. Za to ostatnie odpowiedzialny został Steve Oliff, którego wybrał do tej pracy sam Otomo.

Otomo i Steve pracowali razem przy procesie nanoszenia koloru na karty AKIRY (co widać m.in. na zdjęciach zamieszczonych w powyższej galerii). Wspólnie ustalali koncepcję, a Steve odręcznie nakładał kolor na sporządzone druki. W rezultacie praca ta opłaciła się wszystkim: AKIRA odniosła olbrzymi sukces na zachodzie i weszła do kanonu komiksu światowego, Marvelowi udało się z powodzeniem wejść w nową kategorię komiksu w USA czyli w mangę, Otomo uzyskał olbrzymi sukces na zachodzie, a Steve za swoją pracę kolorysty otrzymał najważniejszą nagrodę w branży czyli Eisnera!

Ta praca to oryginalny kolor autorstwa Oliffa do AKIRY Otomo, tom #30, s. 14. Sam komiks ukazał się nakładem wydawnictwa Marvel w 1998 roku.

 • Autograf.

  ORYGINALNOŚĆ

  Wszystkie sprzedawane w sklepie rysunki są oryginalne, narysowane ręką światowych mistrzów komiksu oraz animacji i osobiście nabywane w doborze selekcji dokonanym przez znawców. Częstym źródłem ich pochodzenia są archiwa samych artystów - amerykańskich i europejskich, w tym z Polski - bądź wydawnictw, w których zostały wydane komiksy.

 • Rysunki.

  UNIKALNOŚĆ

  Prace dostępne w sklepie są pojedynczymi sztukami tak, że mogą być Państwo pewni, że nabywają produkt unikalny i najwyższej klasy - nie ma dwóch takich samych rysunków na całym świecie. Jednocześnie należy liczyć się z tym, że rysunki dostępne w sprzedaży dzisiaj, jutro - bądź nawet tego samego dnia - mogą zostać kupione przez innych nabywców.

 • Hologramy.

  ZABEZPIECZENIA

  Wiemy, że rysunki znanych artystów to często pewna inwestycja i lokata środków na rynku dzieł sztuki, stąd do sprzedaży rysunków podchodzimy z największą wrażliwością - prowadzimy ewidencję sprzedaży, a wszystkie sprzedane przez nas rysunki posiadają unikalny hologram, dzięki czemu łatwo sprawdzić ich źródło pochodzenia.

 • Koperta.

  PAKOWANIE

  Prace pakowane są z najwyższą pieczołowitością, w specjalne koperty kartonowe o wysokim stopniu twardości zapewniającym bezpieczeństwo prac w transporcie. Koperty zostały specjalnie przygotowane z myślą o sklepie i są oryginalnym produktem przeznaczonym do wysyłki rysunków naszego sklepu.

 • Recykling.

  EKO-WYSYŁKA GRATIS

  Cenimy sobie naszych klientów oraz środowisko i dlatego zakupione u nas prace wysyłamy na nasz koszt! Prace wysyłane są w specjalnie do tego zaprojektowanych i wykonanych na nasze zamówienie kopertach kartonowych, zapewniających bezpieczeństwo w transporcie. Wszystkie prace przesyłamy kurierem.

 • Płatności.

  PŁATNOŚCI

  Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo dla naszych klientów to podstawa naszej działalności. Z tych powodów w sklepie wdrożyliśmy system płatności PayU korzystający z bezpiecznej i szyfrowanej transmisji danych. U nas zapłacisz kartą kredytową, e-przelew oraz przelewem klasycznym i kontem w PayPal. Szybko i bezpiecznie.

Album na rysunki i plansze

Album na rysunki i plansze

 • Doskonałej jakości album na rysunki i plansze komiksowe z foliowymi koszulkami otwieranymi do góry
 • Dzięki aż 20 koszulkom pomieścisz co najmniej 40 rysunków
 • Wyjątkowo gruba i sztywna okładka z bezpiecznymi krawędziami, chroni rysunki przed zniszczeniem
 • Etykieta na grzbiecie albumu umożliwiająca jego opisanie
 • Dodatkowa podręczna, wewnętrzna kieszonka na wizytówki, łyty CD, notatki
 • Matowe, nie powodujące odblasku, antystatyczne, wysoko przezroczyste koszulki foliowe z papierowymi wkładkami ułatwiającymi przewracanie stron
 • Wykonany w ponad 50% z surowców wtórnych
 • Format papieru A3
 • Wymiary 435 x 322 x 15 mm
 • Ilość kieszeni 20

AKTUALNIE BRAK :-(

Rama z paspartu

Rama z paspartu

Klasyczna prosta rama dobrze oddaje ducha grafiki.

Główne cechy produktu:

 • Passepartout ułatwia oprawienie obrazka/zdjęcia i dodaje mu waloru
 • Passepartout o neutralnym PH; zapobiega przebarwieniu zdjęcia
 • Można powiesić poziomo lub pionowo
 • Pod względem rozmiarów idealna do prezentacji grafik w formatach zbliżonych do B3 (większość oryginalnych plansz komiksowych stosowanych w USA)

Rama: Płyta pilśniowa, folia
Zabezpieczenie frontu: szkło
Paspartu: papier

Szerokość: 42 cm
Wysokość: 52 cm

AKTUALNIE BRAK :-(

Zamknij

Twoje zapytanie zostało wysłane.