Batman: Castle of the Bat, s. 7

Rysunek sprzedany.

Batman to postać tragiczna. Alter ego Bruce’a Wayne’a, którego doświadczenie z dzieciństwa, śmierci rodziców, miało zmienić całkowicie jego życie, podporządkować celowi zwalczania przestępczości i ostatecznie stania się symbolem tej walki… Batmanem.

Za tą przemianą stoi opowieść jasno nakreślona na stronach wielu komiksów o przygodach Batmana, wręcz archetypiczna: mały Bruce Wayne, wraz ze swoimi rodzicami, miliarderami Gotham City, wraca z seansu Zorro (w różnych wersjach – kinowego bądź teatralnego przedstawienia). Powrót ten zostaje brutalnie przerwany przez nieznanego napastnika, chcącego obrabować przejeżdżającą parę z dzieckiem. W wyniku utarczki i wstawienia się Thomasa Wayne, męża Marthy, oboje giną zastrzeleni przez napastnika, który w chaosie tego co się wydarzyło, przestraszony zbiega z miejsca zbrodni. Pozostaje mały Bruce, płaczący nad losem rodziców, który przysięga sobie, że całe swoje życie poświęci na walkę z przestępczością. Co – jak wiemy – doprowadza go w ostateczności do zostania… Batmanem.

Spójrzmy teraz na samą planszę z „Batman. Castle of the Bat”. Na tym akrylu – de facto siódmej stronie w samym komiksie – rozgrywa się, kadr po kadrze, wyżej opisana scena. Młody Bruce, radosny na wozie, wraz z rodzicami Marthą i Thomasem Wayne jadą powozem. Gdzieś jednak – w dolnym lewym kadrze – pojawia się cień. Na Marthę pada strach, strach który udziela się także Thomasowi. Na planszy widzimy tylko to, nic więcej. To jest to, co widać! A jednak…

Wiemy – chociażby z powyższych akapitów – że jest cała część, której nie widać. Wydarzenia SPRZED i wydarzenia PO. Znając całą historię, potrafimy tę planszę osadzić w kontekście konkretnej historii, początku przemiany jaki nastąpi w małym Brucie Wayne, bez której nie byłoby Batmana. Pomimo anonimowości napastnika, strach w wyrazie twarzy Marthy w głównym dolnym kadrze, dla odbiorcy znającego historię nie jest wcale anonimowy. To ostatni lęk jaki odczuwają Martha wraz z mężem Thomasem.

Gdy patrzymy na tą planszę oczami osoby nie znającej historii, zobaczymy tam tylko pracę malarską, z podziałem na kadry, nasycone nocną aurą grozy, symbolicznie przedstawionej przez krzywiznę drzew oraz widok cmentarza; objawiającą się w końcu w mimice twarzy kobiety i mężczyzny. To jest to, co jest. Jednak gdy spojrzymy na tą sama planszę oczami osoby znającej genezę Batmana, to zobaczymy tam także to, czego nie ma, ważną historię z życia, historię wykluwania się superbohatera, przypadek, którego bezsens śmierci rodziców doprowadził do… wszyscy już wiemy do czego.

To z pewnością wyjątkowa praca.

Oryginalna praca malarska (akryl) do komiksu "Batman: Castle of the Bat", s. 7. Sam komiks ukazał się nakładem wydawnictwa DC Comics w 1994 roku. Scenariusz na podstawie adaptacji powieści Frankenstein Marry Sheley.

Praca sygnowana przez autora.

 • Autograf.

  ORYGINALNOŚĆ

  Wszystkie sprzedawane w sklepie rysunki są oryginalne, narysowane ręką światowych mistrzów komiksu oraz animacji i osobiście nabywane w doborze selekcji dokonanym przez znawców. Częstym źródłem ich pochodzenia są archiwa samych artystów - amerykańskich i europejskich, w tym z Polski - bądź wydawnictw, w których zostały wydane komiksy.

 • Rysunki.

  UNIKALNOŚĆ

  Prace dostępne w sklepie są pojedynczymi sztukami tak, że mogą być Państwo pewni, że nabywają produkt unikalny i najwyższej klasy - nie ma dwóch takich samych rysunków na całym świecie. Jednocześnie należy liczyć się z tym, że rysunki dostępne w sprzedaży dzisiaj, jutro - bądź nawet tego samego dnia - mogą zostać kupione przez innych nabywców.

 • Hologramy.

  ZABEZPIECZENIA

  Wiemy, że rysunki znanych artystów to często pewna inwestycja i lokata środków na rynku dzieł sztuki, stąd do sprzedaży rysunków podchodzimy z największą wrażliwością - prowadzimy ewidencję sprzedaży, a wszystkie sprzedane przez nas rysunki posiadają unikalny hologram, dzięki czemu łatwo sprawdzić ich źródło pochodzenia.

 • Koperta.

  PAKOWANIE

  Prace pakowane są z najwyższą pieczołowitością, w specjalne koperty kartonowe o wysokim stopniu twardości zapewniającym bezpieczeństwo prac w transporcie. Koperty zostały specjalnie przygotowane z myślą o sklepie i są oryginalnym produktem przeznaczonym do wysyłki rysunków naszego sklepu.

 • Recykling.

  EKO-WYSYŁKA GRATIS

  Cenimy sobie naszych klientów oraz środowisko i dlatego zakupione u nas prace wysyłamy na nasz koszt! Prace wysyłane są w specjalnie do tego zaprojektowanych i wykonanych na nasze zamówienie kopertach kartonowych, zapewniających bezpieczeństwo w transporcie. Wszystkie prace przesyłamy kurierem.

 • Płatności.

  PŁATNOŚCI

  Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo dla naszych klientów to podstawa naszej działalności. Z tych powodów w sklepie wdrożyliśmy system płatności PayU korzystający z bezpiecznej i szyfrowanej transmisji danych. U nas zapłacisz kartą kredytową, e-przelew oraz przelewem klasycznym i kontem w PayPal. Szybko i bezpiecznie.

Album na rysunki i plansze

Album na rysunki i plansze

 • Doskonałej jakości album na rysunki i plansze komiksowe z foliowymi koszulkami otwieranymi do góry
 • Dzięki aż 20 koszulkom pomieścisz co najmniej 40 rysunków
 • Wyjątkowo gruba i sztywna okładka z bezpiecznymi krawędziami, chroni rysunki przed zniszczeniem
 • Etykieta na grzbiecie albumu umożliwiająca jego opisanie
 • Dodatkowa podręczna, wewnętrzna kieszonka na wizytówki, łyty CD, notatki
 • Matowe, nie powodujące odblasku, antystatyczne, wysoko przezroczyste koszulki foliowe z papierowymi wkładkami ułatwiającymi przewracanie stron
 • Wykonany w ponad 50% z surowców wtórnych
 • Format papieru A3
 • Wymiary 435 x 322 x 15 mm
 • Ilość kieszeni 20

AKTUALNIE BRAK :-(

Rama z paspartu

Rama z paspartu

Klasyczna prosta rama dobrze oddaje ducha grafiki.

Główne cechy produktu:

 • Passepartout ułatwia oprawienie obrazka/zdjęcia i dodaje mu waloru
 • Passepartout o neutralnym PH; zapobiega przebarwieniu zdjęcia
 • Można powiesić poziomo lub pionowo
 • Pod względem rozmiarów idealna do prezentacji grafik w formatach zbliżonych do B3 (większość oryginalnych plansz komiksowych stosowanych w USA)

Rama: Płyta pilśniowa, folia
Zabezpieczenie frontu: szkło
Paspartu: papier

Szerokość: 42 cm
Wysokość: 52 cm

AKTUALNIE BRAK :-(

Zamknij

Twoje zapytanie zostało wysłane.