Kwiaty Zła (kolekcja plansz)

Rysunek sprzedany.

Komplet prac zbieranych w ramach kolekcji tematycznej "Kwiaty Zła". Trzonem jej był temat związany z oponentami Batmana uwiecznionymi na splashach, gdzie punktem wyjścia był Poczet Królów Polskich Jana Matejki, tak tutaj duże, pełnostronicowe kadry portretujące postaci z uniwersum DC Comics przywołują na myśl Poczet Zła. Tytuł kolekcji to bezpośrednie zapożyczenie ze zbioru wierszy wybitnego francuskiego poety Charlesa Baudelaire'a - (fr. Les fleurs du mal) - czasem tłumaczonego jako "Kwiaty Grzechu".

Ofertę tworzy zestaw absolutnie wyjątkowych prac, wymagających czasu przeznaczonego na ich wyszukanie i skompletowanie:

1) Joker: splash tytułowy z "Robin" #85, zeszyt pt. "Fool's Errand" (DC 2001), autorów: Pete Woods (rysunek ołówkiem), Jesse Delperdang (tusz), Willie Schubert (odręczne liternictwo). Rozmiar: 28x43 cm.

Praca wyjątkowa bo przedstawiająca Jokera - najbardziej znanego antybohatera w historii komiksu - jako zaprzeczenie jego szalonej natury. Tu Joker skrajnie załamany, siedzący w zakładzie dla obłąkanych w Arkham, nie reagujący na swoje imię. Całkowicie w opozycji do swojego powszechnego wizerunku.

2) Scarface: splash tytułowy z "Batman: Shadow of the Bat" #59, zeszyt pt. "Killer Killer. Strom Gird" (DC 1997), autorów: Dave Taylor (rysunek ołówkiem), Stan Woch (tusz), Bill Oakley (liternictwo). Rozmiar: 28x43 cm.

Człowiek z Blizną (ang. Scarface) - gangsterski duet składający się z brzuchomówcy-lalkarza oraz jego drewnianego manekina. Duet specyficzny, bo w tym przypadku to demoniczna lalka rządzi swoim animatorem. Świetnie tą zaburzoną relację przedstawia niniejszy splash, na którym uwieczniono tą odwróconą relację, przedstawiając ją w prawdziwym świetle.

Rysunek z autografem Dave'a Taylora. Praca prezentowana na wystawie (Anty)Bohaterowie Gotham w łódzkim Lokalu (2014).

3) Batgirl: splash tytułowy z "Batgirl" #5, pt. "The Righteous And The Profane... ...Linked By One Tragic Girl..." (DC 2000), autorów: Damion Scott (rysunek ołówkiem), Robert Campanella (tusz). Rozmiar: 28x43 cm.

Batgirl doczekała się wielu wcieleń, nie tylko w formie pozytywnej postaci Barbary Gordon, ale także związanej z syndykatem zbrodni Cassandry Cain - córki notorycznych morderców, Dawida Kaina i Lady Shiwy, których pociecha miała się stać ochroniarzem dla Ra al Ghula. Członkini Ligi Zabójców (Ra League of Assassins). W uniwersum DC Cassandra w wieku 16 lat na swoim koncie miała już 200 zabójstw.

Na rysunku przedstawiona w scenie przyparcia do muru tej wyjątkowo zwinnej i śmiertelnie groźnej oponentki Batmana, gdzie dosłownie milimetry ruchu palca na spuście pistoletu wymierzonego w jej głowę dzielą ją od niechybnej śmierci.

4) Scarecrow: splash końcowy z "Batman" #627, pt. "As the Crow Flies, Part Two: Partners in Crime" (DC 2014), autorów: Dustin Nguyen (rysunek ołówkiem), Richard Freind (tusz). Rozmiar: 29x43 cm.

Strach na Wróble (ang. Scarecrow; alter ego postaci Jonathan Crane). Postać stworzona w 1941 roku przez legendarny duet Bob Kane i Bill Finger. Manipulator umysłu, władca strachu. Tu przedstawiony w swojej dwoistej naturze - w górnych partiach w formie słomianego archetypicznego manekina, którego na co dzień możemy spotkać na okolicznych plantacjach rolniczych, w dolnej partii w formie wylewającej się cielesnej nieuformowanej masy. A te dwie formy przecinają wyłaniające się z cienia kapelusza demoniczne oczy i rząd kłów, nadając tej kukle iskrę życia.

Praca z autografem Dustina Nguyena.

5) Mr. Zsasz: półsplash z "Arkham Manor" #4, pt. "Cold Comfort" (DC 2015), autor: Shawn Crystal (rysunek blue-line, tusz czarny i biały). Rozmiar: 28x43 cm.

Victor Zsasz, seryjny morderca, którego znakiem rozpoznawczym są eksponowane nacięcia na skórze oznaczające ilość dokonanych zbrodni. Ten zadający sobie ból samouszkodzeniowiec został przedstawiony na rysunku w wyjątkowo przesiąknięty cierpieniem sposób, gdzieś na skraju wyczerpania fizycznego i psychicznego. Zamknięty w zabitym deskami otworze w ścianie, przywodzącym na myśl część chorego eksperymentu naukowego oraz trumny. Na ostatnim kadrze wygląda gdyby złożono go już do grobu. Wyjątkowo mocna praca...

 • Autograf.

  ORYGINALNOŚĆ

  Wszystkie sprzedawane w sklepie rysunki są oryginalne, narysowane ręką światowych mistrzów komiksu oraz animacji i osobiście nabywane w doborze selekcji dokonanym przez znawców. Częstym źródłem ich pochodzenia są archiwa samych artystów - amerykańskich i europejskich, w tym z Polski - bądź wydawnictw, w których zostały wydane komiksy.

 • Rysunki.

  UNIKALNOŚĆ

  Prace dostępne w sklepie są pojedynczymi sztukami tak, że mogą być Państwo pewni, że nabywają produkt unikalny i najwyższej klasy - nie ma dwóch takich samych rysunków na całym świecie. Jednocześnie należy liczyć się z tym, że rysunki dostępne w sprzedaży dzisiaj, jutro - bądź nawet tego samego dnia - mogą zostać kupione przez innych nabywców.

 • Hologramy.

  ZABEZPIECZENIA

  Wiemy, że rysunki znanych artystów to często pewna inwestycja i lokata środków na rynku dzieł sztuki, stąd do sprzedaży rysunków podchodzimy z największą wrażliwością - prowadzimy ewidencję sprzedaży, a wszystkie sprzedane przez nas rysunki posiadają unikalny hologram, dzięki czemu łatwo sprawdzić ich źródło pochodzenia.

 • Koperta.

  PAKOWANIE

  Prace pakowane są z najwyższą pieczołowitością, w specjalne koperty kartonowe o wysokim stopniu twardości zapewniającym bezpieczeństwo prac w transporcie. Koperty zostały specjalnie przygotowane z myślą o sklepie i są oryginalnym produktem przeznaczonym do wysyłki rysunków naszego sklepu.

 • Recykling.

  EKO-WYSYŁKA GRATIS

  Cenimy sobie naszych klientów oraz środowisko i dlatego zakupione u nas prace wysyłamy na nasz koszt! Prace wysyłane są w specjalnie do tego zaprojektowanych i wykonanych na nasze zamówienie kopertach kartonowych, zapewniających bezpieczeństwo w transporcie. Wszystkie prace przesyłamy kurierem.

 • Płatności.

  PŁATNOŚCI

  Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo dla naszych klientów to podstawa naszej działalności. Z tych powodów w sklepie wdrożyliśmy system płatności PayU korzystający z bezpiecznej i szyfrowanej transmisji danych. U nas zapłacisz kartą kredytową, e-przelew oraz przelewem klasycznym i kontem w PayPal. Szybko i bezpiecznie.

Album na rysunki i plansze

Album na rysunki i plansze

 • Doskonałej jakości album na rysunki i plansze komiksowe z foliowymi koszulkami otwieranymi do góry
 • Dzięki aż 20 koszulkom pomieścisz co najmniej 40 rysunków
 • Wyjątkowo gruba i sztywna okładka z bezpiecznymi krawędziami, chroni rysunki przed zniszczeniem
 • Etykieta na grzbiecie albumu umożliwiająca jego opisanie
 • Dodatkowa podręczna, wewnętrzna kieszonka na wizytówki, łyty CD, notatki
 • Matowe, nie powodujące odblasku, antystatyczne, wysoko przezroczyste koszulki foliowe z papierowymi wkładkami ułatwiającymi przewracanie stron
 • Wykonany w ponad 50% z surowców wtórnych
 • Format papieru A3
 • Wymiary 435 x 322 x 15 mm
 • Ilość kieszeni 20

AKTUALNIE BRAK :-(

Rama z paspartu

Rama z paspartu

Klasyczna prosta rama dobrze oddaje ducha grafiki.

Główne cechy produktu:

 • Passepartout ułatwia oprawienie obrazka/zdjęcia i dodaje mu waloru
 • Passepartout o neutralnym PH; zapobiega przebarwieniu zdjęcia
 • Można powiesić poziomo lub pionowo
 • Pod względem rozmiarów idealna do prezentacji grafik w formatach zbliżonych do B3 (większość oryginalnych plansz komiksowych stosowanych w USA)

Rama: Płyta pilśniowa, folia
Zabezpieczenie frontu: szkło
Paspartu: papier

Szerokość: 42 cm
Wysokość: 52 cm

AKTUALNIE BRAK :-(

Zamknij

Twoje zapytanie zostało wysłane.