Skyliner or 1954 #4 - okładka

Rysunek sprzedany.

Oryginalna okładka (rysunek ołówkiem, tuszem plus akwarela) autorstwa ucznia Fangora, jednej z czołowych postaci Polskiej Szkoły Plakatu, Andrzeja Krajewskiego do jego autobiograficznego komiksu opartego o książkę "Skyliner or 1954", część #4. Sam komiks ukazał się w wydaniu zbiorczym dzięki wsparciu darczyńców w kampanii crowdfundingowej w serwisie Kickstarer. Zostało do niego narysowanych 11 okładek oraz 352 strony albumu.

***

Najpierw była autobiograficzna książka, którą napisał plakacista Andrzej Krajewski. Po kilku latach wraz ze swoim synem postanowił stworzyć na jej podstawie komiks. Tak powstał  „Skyliner or 54" – 352-stronicowy album o kochającym jazz chłopaku, który chce uciec ze stalinowskiej Polski do USA.

Tytuł nie jest przypadkowy, bo  „Skyliner" to jazzowy standard autorstwa saksofonisty Charlesa Daly Barneta.

- Całe moje życie marzyłem o Ameryce. Dlatego też kocham jazz, który był w komunistycznej Polsce zakazany jako symbol amerykańskiej degeneracji. W czasach stalinizmu za słuchanie jazzu można było trafić do więzienia. W latach 1949-58 mieszkałem w zachodniej Polsce, blisko niemieckiej granicy, gdzie łatwiej było złapać amerykańskie rozgłośnie radiowe. Dlatego w moim komiksie często w tle pojawia się mój ulubiony radioodbiornik Tesla. Praca nad komiksem była dla mnie jednocześnie bardzo przyjemna i ciężka. Sportretowałem w nim straszny rok 1954. „Skyliner” to moja autobiografia. Opowiadam w niej o młodym chłopaku, który przerywa studia i trafia do wojska. Nie chce być oczywiście żołnierzem – wyjaśnia Andrzej Krajewski.

 • Autograf.

  ORYGINALNOŚĆ

  Wszystkie sprzedawane w sklepie rysunki są oryginalne, narysowane ręką światowych mistrzów komiksu oraz animacji i osobiście nabywane w doborze selekcji dokonanym przez znawców. Częstym źródłem ich pochodzenia są archiwa samych artystów - amerykańskich i europejskich, w tym z Polski - bądź wydawnictw, w których zostały wydane komiksy.

 • Rysunki.

  UNIKALNOŚĆ

  Prace dostępne w sklepie są pojedynczymi sztukami tak, że mogą być Państwo pewni, że nabywają produkt unikalny i najwyższej klasy - nie ma dwóch takich samych rysunków na całym świecie. Jednocześnie należy liczyć się z tym, że rysunki dostępne w sprzedaży dzisiaj, jutro - bądź nawet tego samego dnia - mogą zostać kupione przez innych nabywców.

 • Hologramy.

  ZABEZPIECZENIA

  Wiemy, że rysunki znanych artystów to często pewna inwestycja i lokata środków na rynku dzieł sztuki, stąd do sprzedaży rysunków podchodzimy z największą wrażliwością - prowadzimy ewidencję sprzedaży, a wszystkie sprzedane przez nas rysunki posiadają unikalny hologram, dzięki czemu łatwo sprawdzić ich źródło pochodzenia.

 • Koperta.

  PAKOWANIE

  Prace pakowane są z najwyższą pieczołowitością, w specjalne koperty kartonowe o wysokim stopniu twardości zapewniającym bezpieczeństwo prac w transporcie. Koperty zostały specjalnie przygotowane z myślą o sklepie i są oryginalnym produktem przeznaczonym do wysyłki rysunków naszego sklepu.

 • Recykling.

  EKO-WYSYŁKA GRATIS

  Cenimy sobie naszych klientów oraz środowisko i dlatego zakupione u nas prace wysyłamy na nasz koszt! Prace wysyłane są w specjalnie do tego zaprojektowanych i wykonanych na nasze zamówienie kopertach kartonowych, zapewniających bezpieczeństwo w transporcie. Wszystkie prace przesyłamy kurierem.

 • Płatności.

  PŁATNOŚCI

  Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo dla naszych klientów to podstawa naszej działalności. Z tych powodów w sklepie wdrożyliśmy system płatności PayU korzystający z bezpiecznej i szyfrowanej transmisji danych. U nas zapłacisz kartą kredytową, e-przelew oraz przelewem klasycznym i kontem w PayPal. Szybko i bezpiecznie.

Album na rysunki i plansze

Album na rysunki i plansze

 • Doskonałej jakości album na rysunki i plansze komiksowe z foliowymi koszulkami otwieranymi do góry
 • Dzięki aż 20 koszulkom pomieścisz co najmniej 40 rysunków
 • Wyjątkowo gruba i sztywna okładka z bezpiecznymi krawędziami, chroni rysunki przed zniszczeniem
 • Etykieta na grzbiecie albumu umożliwiająca jego opisanie
 • Dodatkowa podręczna, wewnętrzna kieszonka na wizytówki, łyty CD, notatki
 • Matowe, nie powodujące odblasku, antystatyczne, wysoko przezroczyste koszulki foliowe z papierowymi wkładkami ułatwiającymi przewracanie stron
 • Wykonany w ponad 50% z surowców wtórnych
 • Format papieru A3
 • Wymiary 435 x 322 x 15 mm
 • Ilość kieszeni 20

AKTUALNIE BRAK :-(

Rama z paspartu

Rama z paspartu

Klasyczna prosta rama dobrze oddaje ducha grafiki.

Główne cechy produktu:

 • Passepartout ułatwia oprawienie obrazka/zdjęcia i dodaje mu waloru
 • Passepartout o neutralnym PH; zapobiega przebarwieniu zdjęcia
 • Można powiesić poziomo lub pionowo
 • Pod względem rozmiarów idealna do prezentacji grafik w formatach zbliżonych do B3 (większość oryginalnych plansz komiksowych stosowanych w USA)

Rama: Płyta pilśniowa, folia
Zabezpieczenie frontu: szkło
Paspartu: papier

Szerokość: 42 cm
Wysokość: 52 cm

AKTUALNIE BRAK :-(

Zamknij

Twoje zapytanie zostało wysłane.