Szninkiel - studium postaci / strona tytułowa t. 1-2

Rysunek sprzedany.

Trudno zacząć gdy ma się opisać pracę do jednego z najznakomitszych tytułów komiksowych wszechczasów. Mowa oczywiście o komiksie "Szninkiel" wg scenariusza Jeana Van Hamme, z rysunkami Grzegorza Rosińkiego. Do dnia dzisiejszego przesłanie tego uniwersalnego komiksu jest aktualne i robi wrażenie, a plansze z niego to jedne z najbardziej poszukiwanych prac na rynku frankofońskim, co potwierdzają także ich wyceny uzyskiwane na aukcjach sztuki (średnia sprzedaży planszy do "Szninkla" w roku 2017 wynosiła 35,4 tys. Euro).

Studium postaci. To zestaw szkiców autorstwa Grzegorza Rosińkiego na jednej karcie, przedstawiający zarówno poszukiwanie wyglądu amazonek z klanu Zembri Cyklopki dosiadających jednorożce, oraz kobolda (gnoma?) - tutaj o rysach twarzy co najmniej podobnych do samego autora studium.

Studium postaci wykonano ołówkiem, na karcie papieru bliskiej formatowi A3. Praca tak wyjątkowa dla komiksu "Szninkiel", że jej fragmenty opublikowano w ramach: strony tytułowej pierwszego tomu pt. "Misja" w wersji kolorowej (2001), pierwszej strony Przedmowy zawartej w tymże tomie, oraz strony tytułowej drugiego tomu pt. "Wybraniec" (2001).

Nakreślona na studium uroda, poza, uzbrojenie, a także grymas zdziwienia widoczny u kobiecej postaci siedzącej na koniu została także użyta w komiksie do jednej z trójki amazonek Zembri widocznej na planszach 17-20 komiksu.

Także fizjonomia koboldów przedstawiona w komiksie zgodna jest z wytyczną tego studium.

Stan pracy: ogólnie bardzo dobry, widoczny ślad po zagięciu.

 • Autograf.

  ORYGINALNOŚĆ

  Wszystkie sprzedawane w sklepie rysunki są oryginalne, narysowane ręką światowych mistrzów komiksu oraz animacji i osobiście nabywane w doborze selekcji dokonanym przez znawców. Częstym źródłem ich pochodzenia są archiwa samych artystów - amerykańskich i europejskich, w tym z Polski - bądź wydawnictw, w których zostały wydane komiksy.

 • Rysunki.

  UNIKALNOŚĆ

  Prace dostępne w sklepie są pojedynczymi sztukami tak, że mogą być Państwo pewni, że nabywają produkt unikalny i najwyższej klasy - nie ma dwóch takich samych rysunków na całym świecie. Jednocześnie należy liczyć się z tym, że rysunki dostępne w sprzedaży dzisiaj, jutro - bądź nawet tego samego dnia - mogą zostać kupione przez innych nabywców.

 • Hologramy.

  ZABEZPIECZENIA

  Wiemy, że rysunki znanych artystów to często pewna inwestycja i lokata środków na rynku dzieł sztuki, stąd do sprzedaży rysunków podchodzimy z największą wrażliwością - prowadzimy ewidencję sprzedaży, a wszystkie sprzedane przez nas rysunki posiadają unikalny hologram, dzięki czemu łatwo sprawdzić ich źródło pochodzenia.

 • Koperta.

  PAKOWANIE

  Prace pakowane są z najwyższą pieczołowitością, w specjalne koperty kartonowe o wysokim stopniu twardości zapewniającym bezpieczeństwo prac w transporcie. Koperty zostały specjalnie przygotowane z myślą o sklepie i są oryginalnym produktem przeznaczonym do wysyłki rysunków naszego sklepu.

 • Recykling.

  EKO-WYSYŁKA GRATIS

  Cenimy sobie naszych klientów oraz środowisko i dlatego zakupione u nas prace wysyłamy na nasz koszt! Prace wysyłane są w specjalnie do tego zaprojektowanych i wykonanych na nasze zamówienie kopertach kartonowych, zapewniających bezpieczeństwo w transporcie. Wszystkie prace przesyłamy kurierem.

 • Płatności.

  PŁATNOŚCI

  Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo dla naszych klientów to podstawa naszej działalności. Z tych powodów w sklepie wdrożyliśmy system płatności PayU korzystający z bezpiecznej i szyfrowanej transmisji danych. U nas zapłacisz kartą kredytową, e-przelew oraz przelewem klasycznym i kontem w PayPal. Szybko i bezpiecznie.

Album na rysunki i plansze

Album na rysunki i plansze

 • Doskonałej jakości album na rysunki i plansze komiksowe z foliowymi koszulkami otwieranymi do góry
 • Dzięki aż 20 koszulkom pomieścisz co najmniej 40 rysunków
 • Wyjątkowo gruba i sztywna okładka z bezpiecznymi krawędziami, chroni rysunki przed zniszczeniem
 • Etykieta na grzbiecie albumu umożliwiająca jego opisanie
 • Dodatkowa podręczna, wewnętrzna kieszonka na wizytówki, łyty CD, notatki
 • Matowe, nie powodujące odblasku, antystatyczne, wysoko przezroczyste koszulki foliowe z papierowymi wkładkami ułatwiającymi przewracanie stron
 • Wykonany w ponad 50% z surowców wtórnych
 • Format papieru A3
 • Wymiary 435 x 322 x 15 mm
 • Ilość kieszeni 20

AKTUALNIE BRAK :-(

Rama z paspartu

Rama z paspartu

Klasyczna prosta rama dobrze oddaje ducha grafiki.

Główne cechy produktu:

 • Passepartout ułatwia oprawienie obrazka/zdjęcia i dodaje mu waloru
 • Passepartout o neutralnym PH; zapobiega przebarwieniu zdjęcia
 • Można powiesić poziomo lub pionowo
 • Pod względem rozmiarów idealna do prezentacji grafik w formatach zbliżonych do B3 (większość oryginalnych plansz komiksowych stosowanych w USA)

Rama: Płyta pilśniowa, folia
Zabezpieczenie frontu: szkło
Paspartu: papier

Szerokość: 42 cm
Wysokość: 52 cm

AKTUALNIE BRAK :-(

Zamknij

Twoje zapytanie zostało wysłane.