Venise Celeste, s. 76

Rysunek sprzedany.

Oryginalna praca autorstwa Moebiusa (!) stanowiąca pełnostronicową ilustrację opublikowaną w artbooku "Venise Celeste", s. 76, rozdział pt. "Carnaval Venitien. Venise". Sam artbook ukazał się drukiem w ramach wydawnictwa ADENA w 1984 roku, opatrzony przedmową Milo Manary oraz z tekstami takich artystów jak: Thierry Lagarde, Paula Salomon, Alexandro Jodorowsky, Jack Lang, Moebius.

Praca wykonana w technice mieszanej (głównie gwasz, akwarela oraz pastel) na blaudruku. Do pracy dołączony jest dodatkowo oryginalny diapozytyw. To nie jest druk, ani serigrafia - to oryginalna praca wykonana przez Moebiusa!

Pod wydrukowaną ilustracją w artbooku widnieje opis Moebiusa: "Les rues ant l'air de corridors serpentant d'une piece a l'autre. Les places sont des placards, des salons, des cuisines. Les venitiens habitent dans les murs... Dans un pseudo-espace libre au ils vivent pseudorealite.Le visiteur erre dans ce perimetre reduit mais plie a l'infini avec un sentiment de desorientation totale."

***

Oryginalne plansze, rysunki, ilustracje oraz kolory sprzedawane są przez największe domy aukcyjne na świecie, w tym m.in. Christie's, Artcurial, Sotheby's osiągając ceny powyżej 100 tys. złotych.

Ceny prac Moebiusa z lat 2016-2017:

- aukcja Bande Dessinée et Illustration w Christie's (czerwiec 2017, Paryż)

- aukcja Bande Dessinée et Illustration w Christie's (listopad 2016, Paryż)

- aukcja Bande Dessinée et Illustration w Christie's (maj 2016, Paryż)

Rekordowa cena za pracę Moebiusa została ustanowiona w 2015 roku w ramach aukcji domu Artcurial w Honkongu. Wylicytowano wówczas "LE GARAGE HERMÉTIQUE" za ok. 1,1 mln złotych (2,405,000 dolarów hongkońskich).

 • Autograf.

  ORYGINALNOŚĆ

  Wszystkie sprzedawane w sklepie rysunki są oryginalne, narysowane ręką światowych mistrzów komiksu oraz animacji i osobiście nabywane w doborze selekcji dokonanym przez znawców. Częstym źródłem ich pochodzenia są archiwa samych artystów - amerykańskich i europejskich, w tym z Polski - bądź wydawnictw, w których zostały wydane komiksy.

 • Rysunki.

  UNIKALNOŚĆ

  Prace dostępne w sklepie są pojedynczymi sztukami tak, że mogą być Państwo pewni, że nabywają produkt unikalny i najwyższej klasy - nie ma dwóch takich samych rysunków na całym świecie. Jednocześnie należy liczyć się z tym, że rysunki dostępne w sprzedaży dzisiaj, jutro - bądź nawet tego samego dnia - mogą zostać kupione przez innych nabywców.

 • Hologramy.

  ZABEZPIECZENIA

  Wiemy, że rysunki znanych artystów to często pewna inwestycja i lokata środków na rynku dzieł sztuki, stąd do sprzedaży rysunków podchodzimy z największą wrażliwością - prowadzimy ewidencję sprzedaży, a wszystkie sprzedane przez nas rysunki posiadają unikalny hologram, dzięki czemu łatwo sprawdzić ich źródło pochodzenia.

 • Koperta.

  PAKOWANIE

  Prace pakowane są z najwyższą pieczołowitością, w specjalne koperty kartonowe o wysokim stopniu twardości zapewniającym bezpieczeństwo prac w transporcie. Koperty zostały specjalnie przygotowane z myślą o sklepie i są oryginalnym produktem przeznaczonym do wysyłki rysunków naszego sklepu.

 • Recykling.

  EKO-WYSYŁKA GRATIS

  Cenimy sobie naszych klientów oraz środowisko i dlatego zakupione u nas prace wysyłamy na nasz koszt! Prace wysyłane są w specjalnie do tego zaprojektowanych i wykonanych na nasze zamówienie kopertach kartonowych, zapewniających bezpieczeństwo w transporcie. Wszystkie prace przesyłamy kurierem.

 • Płatności.

  PŁATNOŚCI

  Wygoda, szybkość i bezpieczeństwo dla naszych klientów to podstawa naszej działalności. Z tych powodów w sklepie wdrożyliśmy system płatności PayU korzystający z bezpiecznej i szyfrowanej transmisji danych. U nas zapłacisz kartą kredytową, e-przelew oraz przelewem klasycznym i kontem w PayPal. Szybko i bezpiecznie.

Album na rysunki i plansze

Album na rysunki i plansze

 • Doskonałej jakości album na rysunki i plansze komiksowe z foliowymi koszulkami otwieranymi do góry
 • Dzięki aż 20 koszulkom pomieścisz co najmniej 40 rysunków
 • Wyjątkowo gruba i sztywna okładka z bezpiecznymi krawędziami, chroni rysunki przed zniszczeniem
 • Etykieta na grzbiecie albumu umożliwiająca jego opisanie
 • Dodatkowa podręczna, wewnętrzna kieszonka na wizytówki, łyty CD, notatki
 • Matowe, nie powodujące odblasku, antystatyczne, wysoko przezroczyste koszulki foliowe z papierowymi wkładkami ułatwiającymi przewracanie stron
 • Wykonany w ponad 50% z surowców wtórnych
 • Format papieru A3
 • Wymiary 435 x 322 x 15 mm
 • Ilość kieszeni 20

AKTUALNIE BRAK :-(

Rama z paspartu

Rama z paspartu

Klasyczna prosta rama dobrze oddaje ducha grafiki.

Główne cechy produktu:

 • Passepartout ułatwia oprawienie obrazka/zdjęcia i dodaje mu waloru
 • Passepartout o neutralnym PH; zapobiega przebarwieniu zdjęcia
 • Można powiesić poziomo lub pionowo
 • Pod względem rozmiarów idealna do prezentacji grafik w formatach zbliżonych do B3 (większość oryginalnych plansz komiksowych stosowanych w USA)

Rama: Płyta pilśniowa, folia
Zabezpieczenie frontu: szkło
Paspartu: papier

Szerokość: 42 cm
Wysokość: 52 cm

AKTUALNIE BRAK :-(

Zamknij

Twoje zapytanie zostało wysłane.