Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Minkiewicz Bartosz

Bartosz Minkiewicz (ur. 7 maja 1975 w Toruniu) – polski rysownik i scenarzysta komiksowy, satyryk i ilustrator, wraz z bratem Tomaszem autor serii komiksowej Wilq – Superbohater.

Obaj z bratem urodzili w Toruniu, mieszkali w Opolu, zaś od lat 90. i studiów na Akademii Sztuk Pięknych mieszkają w Krakowie.

Komiksy i ilustracje satyryczne publikują od lat 90. Choć większość ich prac sygnowana jest przez obu braci, publikują również samodzielnie, Bartosz czasem pod pseudonimem Burt Softa (np. komiks Straine – Dystrykt Galicja).

Od 2003 publikują serię komiksów o Wilq – superbohaterze z Opola. Komiksy o Wilq i jego znajomych pojawiały się również w magazynach komiksowych m.in. w Produkcie. Kolejne albumy ukazują się nieregularnie co kilka lub kilkanaście miesięcy, cała seria liczy już 20 tomów.

Ilustracje braci Minkiewiczów pojawiały się m.in. w Gazecie Wyborczej, na Onet.pl i w Tygodniku Powszechnym.

Są laureatami nagrody Śląkfa w kategorii Twórca Roku 2008.

Bartosz Minkiewicz odpowiadał oprawę graficzną konwentu ConQuest oraz za dekoracje, opracowanie plastyczne, projekty plastyczne postaci w serialu animowany Myszka w paski i dobre maniery (2014) dla kanału MiniMini+.

show blocks helper
  

filter by price

  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek