Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Polch Bogusław

Bogusław Polch.Bogusław Polch – właśc. Połch (ur. 1941 r.), polski rysownik komiksów, który zajmuje się także tworzeniem grafiki reklamowej i użytkowej oraz ilustracji książkowych, storyboardzista.

W warszawskim liceum plastycznym siedział w jednej ławce z Grzegorzem Rosińskim. Zrezygnował ze studiów plastycznych, zajmując się od razu pracą zawodową. Debiutował w wieku 17 lat, dwoma krótkimi komiksami w młodzieżowej gazecie “Korespondent wszędobylski”. Pierwszy oficjalny komiks wydał 12 lat później. Był to zeszyt “Złoty” Mauritius z serii o kapitanie Żbiku, do prac przy której wciągnął go G. Rosiński. Znany głównie z komiksu “Funky Koval” (scenariusz Maciej Parowski i Jacek Rodek) oraz serii komiksów “Bogowie z kosmosu” (lepiej znana jako “Według Ericha von Dänikena”) – siedem tomów w latach 1982-1990, komplet ośmiu tomów w wydaniu zbiorczym pod nazwą Ekspedycja w 2003.

W 1982 na zlecenie UNESCO narysował komiks “Rycerze fair play” o tematyce sportowej. Zaś w 1989 komiks pt. “Tomek Grot”.

Wśród czytelników i kolegów po fachu uchodzi za specjalistę od precyzyjnego, pełnego szczegółów rysunku. Janusz Christa powiedział o nim:
A Polch… O, ten jest zupełnie niesamowity. Kiedyś pokazywał mi stronę swojego “Funky Kovala”. Był na niej rysunek bohatera trzymającego w ręce monetę. Na tym dolarze były umieszczone wszystkie napisy, jak na prawdziwym. Musiał to chyba pod lupą robić. Zapytałem go, po co to, przecież w druku tego zupełnie nie będzie widać. Odpowiedział: “No, jasne! Lecz ja wiem, że to tam jest“.

Próbą odejścia od tego stylu była seria komiksów o Wiedźminie, przy pracy nad którymi Polch przed nałożeniem koloru celowo kopiował po kilka razy plansze, aby uzyskać wrażenie rozmytych konturów.

W 2009 roku został odznaczony Brązowym Medalem “Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Za Wikipedia.

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek