Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Weatherspoon Clarence

Clarence Weatherspoon (właściwie Janusz Pawlak) – jeden z tych polskich autorów komiksowych, którzy swój zagraniczny debiut mają za sobą.

Urodzony w 1978 roku w Malborku. Zadebiutował w 2002 roku w magazynie komiksowym „Produkt” serią „Josephine„. Tytułowa pani detektyw podąża krętymi, odrapanymi uliczkami Londynu, tonącymi w gęstej mgle znad Tamizy, tropiąc ukrywające się w niej nieludzkie i obce nam monstra. I od półtora roku robi to na tyle skutecznie by dorobić się własnego tytułu.

Klarens‚ stworzył też serię „9MM„, o zgoła odmiennym klimacie od ponurej wiktoriańskiej rzeczywistości Wielkiej Brytanii na przełomie XIX i XX wieku w której toczy się akcja Josephine. 9MM to ponura postBoormanowska rzeczywistość Wielkiej Brytanii na przełomie XX i XXI wieku.

W 2014 roku zadebiutował na rynku amerykańskim, wydanym przez jedno z najważniejszych wydawnictw, Dark Horse, komiks pt. „Toshiro” – osadzoną w steampunkowym świecie opowieść o walczącym z hordą zombie samuraju.Komiks ukazał się także w naszym kraju nakładem wydawnictwa Kultura Gniewu.

Za: Gildia.pl.

Jego obrazki są jak połączenie stylów Mike’a Mignoli i Guya Davisa. To tak jakby zmieszać ze sobą dwóch różnych rysowników „Hellboya” i „B.B.P.O”, i otrzymać w efekcie zupełnie unikalny styl. A pomijając już jego talent, jest bardzo pracowity – tworzy jedną planszę za drugą jakby był maszyną.” – Jai Nitz

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek