Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Ormston Dean

Dean Ormston.Dean Ormston – brytyjski rysownik komiksów, najbardziej znany z prac stworzonych dla brytyjskiego magazynu komiksowego “2000 AD” oraz dla wydawnictwa DC Comics imprint Vertigo.

Ormston urodził się w Yorkshire, w Anglii i zdobył dyplom w dziedzinie rysunku na Leeds University w połowie lat 80. XX wieku. W ciągu kolejnych kilku lat spędził swój czas pomiędzy graniem na perkusji w różnych zespołach, z których część wydała nawet single oraz nad pracą w niepełnym wymiarze czasu w sklepie z komiksami w Sheffield, gdzie poznał początkującego artystę komiksowego Nicka Percivala, Grega Staplesa i reżysera Lee Forda.

W roku 1990 rozpoczął swoją pracę na pełny etat tworząc warstwę ilustracyjną do Judge Dredd Megazine, gdzie zwrócił na siebie uwagę bardzo kontrastową techniką, tworząc kadry w oparciu o czarne plamy. Widoczne to było zwłaszcza w historiach “Judgement Day” i “Raptaur”. Wraz z Si Spencerem stworzył także komediową serię “Harke & Burr” osadzoną w uniwersum Sędziego Dredda.

Tworzy rysunki ołówkiem, w tuszu, nakłada kolory i jest autorem wielu okładek.

Jego prace można także zobaczyć w komiksach z serii “Predator” stworzonych dla Dark Horse czy “Lucifer and Books of Magic” dla DC Comics Vertigo, ale także w m.in.: “2000 AD”, “The Crow: City of Angels”, “House of Secrets”, “The Invisibles”, “Judge Dredd“, “Lucifer”, “Marvel Comics Presents“, “The Monarchy“, “Predator Omnibus”, “Raptaur”, “Sandman”, “Swamp Thing”, “Testament“, “Todd McFarlane Presents: Ozzy Osbourne”, “Totems”, “Vertigo: First Taste” i w wielu innych.

show blocks helper
  

filter by price

  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek