Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Ormston Dean

Dean Ormston.Dean Ormston – brytyjski rysownik komiksów, najbardziej znany z prac stworzonych dla brytyjskiego magazynu komiksowego „2000 AD” oraz dla wydawnictwa DC Comics imprint Vertigo.

Ormston urodził się w Yorkshire, w Anglii i zdobył dyplom w dziedzinie rysunku na Leeds University w połowie lat 80. XX wieku. W ciągu kolejnych kilku lat spędził swój czas pomiędzy graniem na perkusji w różnych zespołach, z których część wydała nawet single oraz nad pracą w niepełnym wymiarze czasu w sklepie z komiksami w Sheffield, gdzie poznał początkującego artystę komiksowego Nicka Percivala, Grega Staplesa i reżysera Lee Forda.

W roku 1990 rozpoczął swoją pracę na pełny etat tworząc warstwę ilustracyjną do Judge Dredd Megazine, gdzie zwrócił na siebie uwagę bardzo kontrastową techniką, tworząc kadry w oparciu o czarne plamy. Widoczne to było zwłaszcza w historiach „Judgement Day” i „Raptaur”. Wraz z Si Spencerem stworzył także komediową serię „Harke & Burr” osadzoną w uniwersum Sędziego Dredda.

Tworzy rysunki ołówkiem, w tuszu, nakłada kolory i jest autorem wielu okładek.

Jego prace można także zobaczyć w komiksach z serii „Predator” stworzonych dla Dark Horse czy „Lucifer and Books of Magic” dla DC Comics Vertigo, ale także w m.in.: „2000 AD”, „The Crow: City of Angels”, „House of Secrets”, „The Invisibles”, „Judge Dredd„, „Lucifer”, „Marvel Comics Presents„, „The Monarchy„, „Predator Omnibus”, „Raptaur”, „Sandman”, „Swamp Thing”, „Testament„, „Todd McFarlane Presents: Ozzy Osbourne”, „Totems”, „Vertigo: First Taste” i w wielu innych.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek