Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

GRAZA, Grażyna Foltyn-Kasprzak

GRAZA, pseudonim Grażyny Foltyn-Kasprzak – kolorystyki, żony Zbigniewa KAS-a Kasprzaka.

Z Grzegorzem Rosińskim rozpoczęła współpracę w 1993 roku, od albumu 19. z serii „Thorgal” pt. „Niewidzialna forteca„. Potwierdzeniem mistrzowskiego kunsztu w zakresie koloru są kilkukrotnie zdobyte na rynku frankofońskim nagrody za najlepszy kolor!

Wcześniej pracowała głównie w zawodzie scenografa – jest autorką kilkudziesięciu projektów scenografii i kostiumów do spektakli teatralnych, operowych i baletowych, w tym m.in. do takich jak: Tramwaj zwany pożądaniem w reż. J. Sthura, Świętoszek, Mąż i Żona w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie, Lekcja pruskiego, Towarzysz N, Kotka na gorącym rozgrzanym dachu – reż. J. Kijowski, w Teatrze Współczesnym we Wrocławiu, Jedniodniowy król – G. Verdiegobalet Per Gynt Greeg’a w Operze Wrocławskiej.

Projektowała scenografie do spektakli Teatru TV dla dzieci, programów poetyckich i teledysków. Brała udział w realizacjach telewizyjnych, gdzie pracowała z reżyserami takimi jak I. Wollen, K. Kutze, S. Szlachtycz, S. Zajączkowski.

Przez kilka lat współpracowała z Theater-Opera w Oberhausen i w Berlinie, realizując między innymi scenografie do oper Ognisty ptak, Dzwonnik z Notre Dame i spektakli teatralnych: Dwie AnnySiedem grzechów głównych – B. Brechta, Opera za trzy grosze – B. Brechta, Max i Moritz, Sen nocy letniej – Szekspira.

Od wielu lat mieszka wraz z rodziną w Brukseli.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek