Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Lee Jae

Jae Lee.Jae Lee – koreańsko-amerykański artysta komiksowy, który na swoim koncie ma udział w pracach przy ponad pół tysiąca komiksów.

Jae urodził się w Korei Południowej w 1972 roku, wyemigrował do Stanów Zjednoczonych z rodzicami w 1977 roku rozpoczął karierę w Marvel Comics tworząc warstwę ilustracyjną do “Marvel Comics Presents“. Pierwszym dużym projektem Jae była 13-stronicowa historia z Namor the Sub-Mariner. Podczas kolejnych dwóch lat pracy dla Marvela ilustrował głównie historie do “Spider-Man” oraz “X-Factor“.

W 1993 roku, po utworzeniu Image Comics, Jae przeszedł do wydawnictwa pracując przy takich seriach jak: “WildC.A.T.S. Trilogy” oraz “Youngblood Strikefile“. To było dla niego preludium do prac nad własną serią, czyli “Hellshock” (1994 r.) – opowieść o upadłym aniele. Jae, nie będąc zadowolonym z pierwszych swoich samodzielnych prac, porzucił projekt, by powrócić do niego trzy lata później i zamieniając główny charakter opowieści z nadprzyrodzonego horroru w historię psychologiczną.

W 1998 roku powrócił do Marvela, gdzie zilustrował miniserię “Inhumans“, na którą składało się 12 osobnych komiksów mini-serii. W ciągu następnych kilku lat pracował m.in. przy: “Captain America“, “Hulk“, “Transformers: GI Joe” i “Fantastic Four 1234“.

W latach 2004-2006, Jae pracował dla DC Comics tworząc rysunki do miniserii “Batman: Jekyll & Hyde“.

W 2006 roku wziął udział w swoim najbardziej ambitnym projekcie (jak sam go określa), czyli komiksu “Stephen King: Mroczna Wieża“.

Największy rozgłos przyniosły mu wybitne projekty okładek o niebanalnej kompozycji. Na koncie ma nominację do nagrody Eisnera w kategorii Best Cover Artist (2002), za okładki do “Our Worlds at War” oraz “Fantastic Four: 1234” i nagrodę Eisnera w kategorii Best New Series (1999), za “Inhumans vol. 2“.

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek