Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Martewicz Jakub

Jakub Martewicz.Jakub Martewicz – autor serii komiksowych „Henryk Kaydan„, „Zmora” i ‚Projekt X” ukazujących się na polskim rynku w latach 2010-2012.

Pierwsza z serii była wydawana pod hasłem: „1 polski komiks w amerykańskim stylu”. Serie pomyślane były jako zeszyty wydawane w miesięcznym cyklu (dokładnie tak, jak w USA). Autorowi udało się wydać łącznie sześć zeszytów z serii „Henryk Kaydan” (komiks typowo sensacyjny); dwie części komiksu „Zmora”, którego fabuła osadzona była w mitologii słowiańskiej, a plansze zapowiadające serię „Projekt X” ukazały się tylko jako dodatki do wspomnianych komiksów.

Komiksy wydawane przez Agata Jaczun Management, jako jedne z pierwszych pojawiły się też w wersji cyfrowej, jako pliki .PDF były sprzedawane m.in. na platformie e-booków Virtualo.pl.

Jak Jakub Martewicz mówi o sobie: „Jestem autorem nowej polskiej serii komiksowej o przygodach superagenta Henryka Kaydana. (…) Premiera pierwszego zeszytu miała miejsce na MFKiG 2010 w Łodzi, na którym pojawiliśmy się dość niespodziewanie. Od tego momentu minęło sporo czasu, wiele się wydarzyło. Chciałbym tu podkreślić, że seria komiksowa Henryk Kaydan jest tworzona nie tylko przeze mnie. Komiks współtworzony jest przez 3 osoby, których praca jest jednakowo ważna dla sukcesu przedsięwzięcia. Są to Agata Jaczun, nasz wydawca i redaktor naczelna, Roman Martewicz, webmaster i redaktor komiksu oraz Jakub Martewicz, autor scenariusza i rysunków.” (fragment wywiadu dla serwisu DCcomics.pl).

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek