Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Gawronkiewicz Krzysztof

Krzysztof Gawronkiewicz.Krzysztof Gawronkiewicz (ur. 1 kwietnia 1969 w Warszawie) — grafik, malarz, storyboardzista, twórca komiksów.

Absolwent Liceum Plastycznego, potem dwukrotnie student ASP w Warszawie (Wydział Architektury Wnętrz, Wydział Grafiki). Jest autorem rysunków do komiksów, m.in. Mikropolis, Esencja, Achtung Zelig.

Swoje pierwsze komiksy zaczął tworzyć w szkole podstawowej. Były to adaptacje seriali telewizyjnych, m.in. „Kosmos 1999” oraz autorskie wersje przygód Tarzana i Koraka, które znał z komiksów kupowanych na warszawskim Wolumenie.

Zadebiutował w 1988 r. jako ilustrator opowiadań w Nowej Fantastyce, gdzie ukazał się również jego pierwsze komiksy. W „Nowej Fantastyce” poznał Macieja Parowskiego, który zaproponował mu narysowanie komiksu „Burza”.

W 1992 na pierwszym roku grafiki na warszawskiej ASP poznał Dennisa Wojdę, późniejszego scenarzystę Mikropolis i Tabula Rasa. Pierwszym komiksem, który wspólnie zrealizowali był „Taksówkarz„. Był to prawdopodobnie pierwszy pasek z serii Mikropolis, która od 1994 regularnie ukazywała się w magazynie „Kelvin & Celsjusz” (numery 3-9).

Kolejne paski z tej serii ukazywały się ponadto w czasopismach „BRUM” (1995), „Nowa Fantastyka”, „Gazeta Wyborcza”, „Ślizg” (1998), „Komiks Forum”, „Plastik” (1999), „AQQ”, „Arena Komiks”, „Klatka vs. Lekarstwo”, „Wprost”, „Click!”, „Aktivist”, „Aktivist Exklusiv” (2004 – 2005; jako „Notatki z Mikropolis”),”DosDedos”, „Fluid”, „Meble”, „The Cut By Levi’s” (2008). W 2000 komiks „Krzesło w piekle” z serii „Mikropolis” otrzymał Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi.

Esencja do scenariusza Grzegorza Janusza w roku 2003 zdobyła główną nagrodę w pierwszej edycji Europejskiego Konkursu Komiksowego, organizowanego przez francuskie wydawnictwo Glénat i szwajcarską telewizję arte.

Za: Wikipedia.pl.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek