Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Pałka Maciej

Maciej Pałka.Maciej Pałka – rocznik ’80. Artysta wizualny, ilustrator, twórca gier i powieści graficznych. Animator kultury komiksowej. Wyznawca etosu DIY. Weteran kserowanych zinów epoki kleju i nożyczek. Mieszka i pracuje w Lublinie. Najprawdopodobniej jest twórcą memu “plecy konia”.

Jako autor porusza się w tematyce od komiksu undergroundowego po komiks historyczny. Współpracował między innymi ze scenarzystami: Jerzym Szyłakiem, Tomaszem Pstrągowskim, Robertem Popieleckim, Bartoszem Sztyborem, Dominikiem Szcześniakiem, Karolem Konwerskim i Bartkiem Biedrzyckim.

Animator kultury komiksowej. Prowadzi pracownię komiksu w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Organizator Samizdat – Lublin Zine Festival. Do tej pory przeprowadził kilkaset warsztatów komiksowych, brał udział w kilku rezydencjach artystycznych i w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą (Grecja, Palestyna, Jordania, Japonia).

Ma na swoim koncie zarówno samodzielne komiksy jak i prace publikowane w zinach, w tym m.in.: “Jak schudnąć 30 kg?“, “Najgorszy komiks roku”, “Ostatni seans w kinie CORSO”, “10 bolesnych operacji”, “Sztukmistrz z Lublina”, “Spacer”, Strefa Komiksu #15: Laleczki“10 bolesnych operacji”, “Antologia memoria Janusza Christy”, “Benedykt Dampc. Strange Places“, “Dom Żałoby” #1/2, “Dom Żałoby” #4, “Hardkorporacja” #2, magazyn “Kolektyw” od #5 (seria Najwydestyluchniejszy), “Komiksowe Becikowe”, “Komiksowy Przewodnik po Warszawie”, “Likwidator Alternative Antologia 2”, “Maszin” #5, “Niewinne dzieci”, “Opowieści tramwajowe”, “Paranomazja”, “Sceny z życia murarza”, “Szrama. Istota legendy”, “W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, “Waciane Kaflik Żyttu”, magazyn “Ziniol“.

Oprócz komiksu współtworzy label Centrum Badania Możliwości: wydaje płyty, organizuje koncerty i wystawy oraz gra w zespołach muzycznych.

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek