Maciej Pałka – rocznik ’80. Artysta wizualny, ilustrator, twórca gier i powieści graficznych. Animator kultury komiksowej. Wyznawca etosu DIY. Weteran kserowanych zinów epoki kleju i nożyczek. Mieszka i pracuje w Lublinie. Najprawdopodobniej jest twórcą memu „plecy konia”.
Jako autor porusza się w tematyce od komiksu undergroundowego po komiks historyczny. Współpracował między innymi ze scenarzystami: Jerzym Szyłakiem, Tomaszem Pstrągowskim, Robertem Popieleckim, Bartoszem Sztyborem, Dominikiem Szcześniakiem, Karolem Konwerskim i Bartkiem Biedrzyckim.
Animator kultury komiksowej. Prowadzi pracownię komiksu w Ośrodku „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie. Organizator Samizdat – Lublin Zine Festival. Do tej pory przeprowadził kilkaset warsztatów komiksowych, brał udział w kilku rezydencjach artystycznych i w kilkunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i za granicą (Grecja, Palestyna, Jordania, Japonia).
Ma na swoim koncie zarówno samodzielne komiksy jak i prace publikowane w zinach, w tym m.in.: „Jak schudnąć 30 kg?„, „Najgorszy komiks roku”, „Ostatni seans w kinie CORSO”, „10 bolesnych operacji”, „Sztukmistrz z Lublina”, „Spacer”, „Strefa Komiksu #15: Laleczki„; „10 bolesnych operacji”, „Antologia memoria Janusza Christy”, „Benedykt Dampc. Strange Places„, „Dom Żałoby” #1/2, „Dom Żałoby” #4, „Hardkorporacja” #2, magazyn „Kolektyw” od #5 (seria Najwydestyluchniejszy), „Komiksowe Becikowe”, „Komiksowy Przewodnik po Warszawie”, „Likwidator Alternative Antologia 2”, „Maszin” #5, „Niewinne dzieci”, „Opowieści tramwajowe”, „Paranomazja”, „Sceny z życia murarza”, „Szrama. Istota legendy”, „W sąsiednich kadrach. Polacy i Czesi o sobie w komiksie”, „Waciane Kaflik Żyttu”, magazyn „Ziniol„.
Oprócz komiksu współtworzy label Centrum Badania Możliwości: wydaje płyty, organizuje koncerty i wystawy oraz gra w zespołach muzycznych.