Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Podolec Marcin

Marcin Podolec.Marcin Podolec – urodzony w 1991 roku w Jarosławiu. Od 2010 roku student animacji w PWSFTviT w Łodzi.

Zdobywca nagród w kilku ogólnopolskich konkursach, nie tylko komiksowych. W 2008 roku wraz z Anią Miśkiewicz stworzył album Ser-ce (wyd. Medycyna Praktyczna). Uczestniczył w indywidualnych i zbiorowych wystawach w Polsce i Europie. Współpracował m.in. z Ministerstwem Sprawiedliwości, Urzędem Miasta Łodzi, katedrą prawa UJ.

Kapitan Sheer, wydany przez wydawnictwo Kultura Gniewu, jest jego właściwym debiutem albumowym. Z komiksu publikowanego na blogu stał się tytułem zinowym, trafiając po drodze na stronę amerykańskiego wydawnictwa Top Shelf. W 2010 roku Kapitan Sheer doczekał się zbiorczego wydania, które zaowocowało wieloma recenzjami, a także drugim miejscem w plebiscycie Komiks Roku 2010.

Kolejny jego komiks ukazał się w 2011 roku – Czasem, do scenariusza Grzegorza Janusza. Fantastycznie narysowana i napisana opowieść przyniosła autorom uznanie krytyki, czytelników a także nagrody (m.in. od Polskiego Stowarzyszenia Komiksowego za najlepszy polski komiks roku 2011).

Dalej przyszły kolejne tytuły ugruntowujące pozycję Podolca, m.in.: Wszystko zajęte (Kultura Gniewu 2012) czy Fugazi Music Club (Kultura Gniewu 2013).

Na swoim koncie ma też współpracę z zinami: „Kolektyw”, „Biceps„, „Ziniol„.

Fan „Samotności rajdowca” Nicolasa Mahlera, twórczości Zbigniewa Herberta oraz prozy Cormaca McCarthy’ego.

Za: Gildia.pl i inne źródła.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek