Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Raczkowski Marek

Marek Raczkowski.Marek Raczkowski – polski artysta plastyk, malarz, rysownik, plakacista i satyryk. Znany m.in. ze swojej współpracy z „Przekrojem” oraz od 2014 z portalem gazeta.pl, gdzie zamieszcza swoje rysunki z serii „Raczkowski na dziś”.

Raczkowski ukończył wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmował się malarstwem, plakatem, scenografią i projektowaniem mebli. Jako rysownik zadebiutował w 1992 roku. Od 1993 roku był stałym rysownikiem tygodnika „Polityka”. Jego rysunki ilustrowały teksty w „Obserwatorze codziennym”, „Życiu”, „Gazecie Wyborczej”, Przez 12 lat, do września 2013, był rysownikiem „Przekroju”. Od 2013 r. rysuje dla portalu Gazeta.pl. Jego rysunki ukazują się w poniedziałki, środy i piątki. Laureat Grand Press 2003 w kategorii publicystyka, nagrody Fundacji Kultury Polskiej przyznanej mu w 2004 przez Sławomira Mrożka.

Jest autorem okładki płyty rapera Łona pt. Absurd i nonsens.

W 2013 roku nakładem wydawnictwa Czerwone i Czarne ukazał się wywiad z Markiem Raczkowskim pt. „Książka, którą napisałem, żeby mieć na dziwki i narkotyki”. Rozmowy przeprowadziła Magda Żakowska.

Na swoim koncie ma jeszcze publikacje: „Historyjki obrazkowe: tak się rysuje!”, Wydawnictwo Znak 2004 oraz „Przygody Stanisława z Łodzi”, Wydawnictwo Znak 2005.

Za: Wikipedia.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek