Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Wiśniewski Mieczysław

Mieczysław Wiśniewski.Mieczysław Wiśniewski (1925-2006) – rysownik, grafik, ilustrator, malarz. W czasie wojny kształcił się w Szkole Rysunku i Malarstwa. Po wojnie pracował w wydawnictwie MON na stanowisku grafika. Zilustrował wiele książek. Specjalizował się w ilustracjach militarnych. Pod koniec lat sześćdziesiątych zaproponowano mu rysowanie komiksów. Przygotował jeden zeszyt o przygodach Kapitana Żbika. Rozpoczął prace nad serią Podziemny front, w ramach której narysował sześć zeszytów.

W roku 1970 wydawnictwo “Sport i Turystyka” rozpoczęło prace nad serią Kapitan Kloss (później przejętą przez wydawnictwo Muza) – komiksową adaptacją serialu telewizyjnego Stawka większa niż życie. Scenariusze napisali Andrzej Szypulski i Zbigniew Safjan – scenarzyści serialu, ukrywający się pod pseudonimem Andrzej Zbych. Rysownika wybrano na drodze konkursu. Wiśniewski zostawił dotychczas tworzone serie i zajął się Klossem.

Zamówienie wydawnictwa obejmowało 12 zeszytów w miesięcznych odstępach. Twarz głównego bohatera miała przypominać Stanisława Mikulskiego, grającego główną rolę w serialu, pozostali bohaterowie nie musieli być podobni. Po opublikowaniu pierwszych zeszytów wydawnictwo zamówiło kolejne osiem.

Krótki okres przygotowania jednego zeszytu (miesiąc) oraz konieczność pogodzenia pracy nad komiksem ze zwykłą pracą zawodową spowodowały, że autor podupadł na zdrowiu i po zakończeniu prac nad serią przeszedł na emeryturę, zajmując się malarstwem, głównie o tematyce batalistycznej. Zmarł w 2006 r.

Komiksy autora: “Kapitan Żbik: Śledzić Fiata 03-17 WE“, seria “Podziemny front” (sześć części), seria “Kapitan Kloss” (łącznie 20 zeszytów).

Za: Wikipedia.

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek