Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Szarlota Pawel

Szarlota Pawel (właściwie Eugenia Pawel-Kroll, ur. w 1950 r.). Polska graficzka, autorka komiksów, uważana za kobiecą pionierkę tego medium w Polsce. Absolwentka Akademii Sztuk Pieknych w Warszawie (rocznik 1974). Przez 24 lata ściśle związana z redakcjami magazynów „”Świat Młodych„” i „”Uśmiech Numeru””. Zadebiutowała w komiksie w 1973 roku na łamach „”Świata Młodych, gdzie jej nauczycielem był Henryk Jerzy Chmielewski (Papcio Chmiel). Jak sama wspomina w jednym z wywiadów: „”Miałam dobrego nauczyciela – Papcia Chmiela, który z jednej strony podsuwał mi zachodnią prasę komiksową, a z drugiej zdradził swoją receptę na udany komiks dla młodzieży. Polegała ona na tym, że bierzemy dwójkę dzieci i dodajemy do tej pary jakąś postać fantastyczną – maskotkę obdarzoną tajemniczymi zdolnościami.„”.
Uprawiane dziedziny: ilustracja książkowa i prasowa, komiks, dowcip rysunkowy, komentarz satyryczny, rysunek artystyczny i malarstwo.
Wydane komiksy to m.in.: „”Jonka, Jonek i Kleks„” (2 części), „”Porwanie księżniczki„”, „”Smocze jajo„”, „”Pióro kontra flamaster„”, „”Złoto Alaski„”, „”W pogoni za Czarnym Kleksem„”, „”Kleks na przełaj przez bajki„”, „”Kleks szalony wynalazca„”, „”Kleks i złota rybka„”, „”Kubuś Piekielny: Sąsiedzi„” i „”Kubuś Piekielny: Przeprowadzka„” oraz „”Kleks w krainie zbuntowanych luster„”, „”Bunt krasnoludków„” (scen. Konrad T. Lewandowski). Łącznie (wraz z drukowanymi tylko w wersji prasowej) stworzyła ponad tysiąc komiksowych odcinków.”

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek