Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Eisner Will

Will Eisner (ur. 6 marca 1917 w Nowym Jorku, zm. 3 stycznia 2005 w Lauderdale Lakes, Floryda) – wybitny amerykański twórca komiksów, król noweli graficznej.

Pochodził z rodziny rosyjskich emigrantów. W 1940 stworzył znany komiks “The Spirit“. Jego bohaterem uczynił detektywa, uznawanego za nieżyjącego, który ukrywa się na cmentarzu i nocami, zamaskowany, zwalcza przestępczość. Eisner publikował kolejne części komiksu do 1952 r. Pracował jednocześnie jako ilustrator podręczników wojskowych dla armii amerykańskiej.

W 1978 wydał książkę “A Contract With God and Other Tenement Stories” (Umowa z Bogiem i inne opowieści z czynszówki, w Polsce wydana wraz z dwoma późniejszymi powieściami graficznymi Eisnera w tomie Umowa z Bogiem: Trylogia, wyd. Egmont 2007). Książka ta, częściowo oparta na wątkach autobiograficznych z dzieciństwa, uznawana jest za pierwszą przedstawicielkę nowego gatunku – tzw. powieści graficznej. W kolejnych latach Eisner stworzył jeszcze kilka utworów przypisywanych do tego gatunku część z nich ukazała się w Polsce w publikacji “Nowy Jork. Życie w Wielkim Mieście“, inne to m.in.: “Dropsie Avenue“, “To The Heart of the Storm“. Ponadto zajmował się ilustrowaniem znanych powieści, w tym m.in. “Moby Dicka“.

Uczył rysunku ilustracyjnego w nowojorskiej School of Visual Arts, publikował także książki o grafice.

W 1988 r. imię Eisnera nadano prestiżowej nagrodzie świata komiksu (Nagroda Eisnera). Nagrody noszą popularną nazwę Eisnerów i wręczane są na Comic-conie w San Diego.

Sam Eisner był laureatem wielu wyróżnień, m.in.: Grand Prix w Angouleme.

show blocks helper
  

filter by price

  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek