Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Antresolka profesorka Nerwosolka 62 – komplet (tusz, blaudruk, diapozytyw)

Komplet oryginalnych prac autorstwa Tadeusza Baranowskiego do kultowego komiksu « Antresolka profesorka Nerwosolka« , plansza przedstawiająca stronę 62 komiksu. Dodajmy komiksu, który jako jedyny polski tytuł ukazał się w prestiżowym wyborze: « 1001 Comics You Must Read Before You Die » (2011).

Zestaw zawiera:

  • oryginalny ręcznie stworzony rysunek tuszem (plansza)
  • oryginalny ręcznie wykonany kolor farbami wodnymi (blaudruk)
  • oryginalny diapozytyw, czyli wydruk na folii dla wzmocnienia konturów w procesie wydawniczym.

Format planszy: 37 x 50 cm.

Format blaudruku: 27 x 37 cm, przyklejony na karton o wymiarach 35 x 48 cm.

Format diapozytywu: 30 x 40 cm.

Stan:

  • plansza wykonana tuszem na kartonie, naturalnie pożółkła, lekkie pogniecenia, fragment przedarty w prawej dolnej części (nie na rysunku!), ołówkiem napisane « 63 », co by wskazywało, że strona była planowana na 63, mimo, że ukazała się ostatecznie jako 62, na prawym marginesie notatka ołówkiem: strzałka oraz napis « wysokość 245 mm »; w dolnej części plama (nie na rysunku)
  • blaudruk: ręcznie malowany farbami wodnymi kolor przyklejony na kartonie, lekko naturalnie pożółkły; ołówkiem napisane « str 62 »; w dolnym prawym rogu plama (nie ma wpływu na pracę)
  • diapozytyw, czyli wydruk konturów na przezroczystej folii.

***

Plansza pochodzi z komiksu « Antresolka profesorka Nerwosolka« , (komiks wielokrotnie wznawiany, pierwotnie ukazał się drukiem w ramach wydawnictwa Młodzieżowa Agencja Wydawnicza, 1985; wznowiony także w przez wydawnictwo Egmont).

Opis komiksu: Przygody zwariowanego profesorka Nerwosolka i jego wiernej gospodyni Entomologii. Ta sympatyczna para musi stawić czoło między innymi złemu Lordowi Hokus – Pokus, który chce opanować całą historyjkę oraz molowi książkowemu, który grozi pożarciem całej opowieści. Tadeusz Baranowski po raz kolejny udowadnia, że jest mistrzem supersensu i humoru. Lektura obowiązkowa.

Updating…
  • Votre panier est vide.