Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Detektyw Miś Zbyś na tropie. Lis, ule i miodowe kule, s. 6

102

En stock

J'AI UNE QUESTION

Oryginalny rysunek (tzw. plansza komiksowa) do komiksu z serii « Detektyw Miś Zbyś na tropie« , zeszytu pt. « Lis, ule i miodowe kule« , wg scenariusza Macieja Jasińskiego, s. 6 typu splash. Sam komiks ukazał się drukiem w 2013 roku w wydawnictwie Kultura Gniewu, imprint Krótkie Gatki.

***

O komiksie: « Miś Zbyś to najlepszy detektyw w okolicy. Borsuk Mruk to jego wytrwały asystent. Dla tej dwójki nie ma spraw zbyt trudnych. To dlatego pewnego dnia w drzwiach biura Zbysia staje… królowa pszczół! Zlecenie od razu wygląda na poważne – ktoś kradnie pszczołom miód, a one są bezradne.

Jeśli ktoś może pomóc to tylko Miś Zbyś!

Tak zaczyna się komiks Pszczoły, ule i miodowe kule, pierwsza odsłona przygód nowego bohatera dziecięcej wyobraźni. Wszystkie powstały w głowie scenarzysty Macieja Jasińskiego, twórcy m.in. uznanych komiksów historycznych, gdy jego synek prosił go o opowiadanie bajek. Tak narodził się miś detektyw, którego perypetiami mogą teraz cieszyć się również inne dzieci, czytające komiksy z serii Miś Zbyś na tropie!

Album narysował Piotr Nowacki, mający na swoim koncie już kilka komiksów dla młodych czytelników. Tym razem tworząc plansze postanowił oddać hołd jednemu ze swoich ulubionych twórców – Bohdanowi Butence – i tę inspirację widać wyraźnie. A dzięki pracy Norberta Rybarczyka świat bohaterów stał się fantastycznie kolorowy, ciesząc oczy młodych i starszych czytelników.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.