Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Halloween Blues #7 – szkic okładki A

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Szkic ołówkiem autorstwa Zbigniewa Kasprzaka do komiksu wg scenariusza Jean Claude Smit-le-Benedicte znany szerzej pod pseudonimem Mythic, pt. « Halloween Blues » tom 7. Oryginalnie sam komiks ukazał się na rynku frankofońskim w ramach wydawnictwa Le Lombard. Polskie wydanie – Egmont.

Szkic zbliżony do formatu A5, sygnowany przez autora.

Oryginały Zbigniewa Kasprzaka jako nieliczne – zaraz przy oryginałach Grzegorza Rosińskiego – sprzedawane są w zagranicznych domach aukcyjnych, głównie związanych z rynkiem frankofońskiego komiksu (Francja, Belgia, Szwajcaria). Skończone prace – malowane okładki – jego autorstwa osiągają estymacje w wysokości 6000-7000 Euro + opłata aukcyjna (czyli w okolicach 31-37 tys. zł)!

***

O samym komiksie: « Cykl, którego pierwszy tom ukazał się w 2003 roku, a ostatni – w 2009, przyniósł zasłużone uznanie jego twórcom: scenarzyście Mythicowi (autorowi m.in. hiperrealistycznej serii sensacyjnej Alpha) i rysownikowi Zbigniewowi Kasprzakowi (Yans, Podróżnicy).

Akcja komiksu rozgrywa się w latach 50 w USA. W tajemniczych okolicznościach zostaje zamordowana młoda hollywoodzka gwiazda filmowa, Dana Anderson. Jej mąż, inspektor policji, staje się głównym podejrzanym. Niestety, stracił pamięć i sam nie ma pewności, czy nie popełnił zbrodni. Nie wie tego także… duch Dany, który codziennie ukazuje się Foresterowi, aby go dręczyć i zmusić do rozwikłania zagadki.

Zjawa Dany jest jednym z elementów spajających całą serię, której każdy epizod jest poświęcony innej tajemnicy kryminalnej. Mythic napisał niezwykle gęsty i precyzyjnie skonstruowany scenariusz, w którym wątki ściśle się ze sobą przeplatają, trzymając czytelnika w nieustannym napięciu. Cała fabuła to umiejętne połączenie realizmu z mistycyzmem. Dla rysownika zaś była to okazja do radykalnej zmiany stylu. Elegancki, czysty rysunek, zostawiający wiele miejsca dla koloru (tradycyjnie już autorstwa żony rysownika, Grażyny Kasprzak) i drobiazgowo zrekonstruowany obraz Ameryki połowy XX wieku stanowią efektowne dopełnienie bogatego scenariusza.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.