Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Kajko i Kokosz. Dzień Śmiechały, 16-B

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Oryginalny rysunek – plansza komiksowa – do komiksu Janusza Christy z serii « Kajko i Kokosz« , część « Dzień Śmiechały« , plansza 16-B.

Praca wykonana w technice rysunek ołówkiem + tusz i marker, na papierze odwrocie papieru fotograficznego, w czasach magazynu harcerskiego « Świat Młodych ».

***

O komiksie: W czasie polowania na grubego zwierza Kajko i Kokosz sami o mało nie stają się obiadem niezwykłego niedźwiedzia, przybierającego w nocy ludzką postać. Okazuje się Dziadem Borowym, opiekunem lasu, który zleca im misję odnalezienia wandali wycinających jego las. Wandalami okazują się Zbójcerze. Ale na co im tyle drewna? Otóż w pewien szczególny sposób chcą uczcić swój srebrny jubileusz – czyli 50. próbę zdobycia Mirmiłowa. Tego samego dnia w grodzie kasztelana wszyscy świętują jednak z innego powodu. Rankiem Kokosz budzi się co prawda we własnym łóżku, ale ustawionym na dachu chaty. Mirmił znajduje w pościeli jajko, które ponoć właśnie zniósł. Z dzbana po piwie Kowala-opoja wyskakują myszy. Co to wszystko znaczy?! Rozpoczął się Dzień Śmiechały – święto dowcipu!

Updating…
  • Votre panier est vide.