Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Kajtek i Koko wśród piratów, 100

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Oryginalny pasek komiksowy (rysunek ołówkiem i tuszem) autorstwa Janusza Christy do komiksu prasowego, który ukazywał się pierwotnie w dzienniku « Wieczór Wybrzeża » (222 odcinki – 18.11.1961-17.08.1962), pod oryginalnym tytułem « Przygody Kajtka-Majtka » – pasek nr. 100.

Później komiks przedrukowany został w: magazynie komiksowym « Super-Boom » nr 1/1993-2(6)/1994 (kolor: Sławomir Wróblewski) – 99 pasków; w tomie zebranym pt. « Na tropach Pitekantropa« , gdzie ukazał się pod zmienionym tytułem « Kajtek i Koko wśród piratów » (wyd.I – Egmont 2001) – 222 paski; wyd.II – Egmont 2007 – w tym ostatnim pasek znajduje się jako część strony 412.

Stan: papier naturalnie pożółkły. Z tyłu pieczątka « Wieczór Wybrzeża », 232.

***

O komiksie: « Historia Kajtka sięga lat 50. kiedy to ukazywały się paski komiksowe Janusza Christy w « Wieczorze Wybrzeża ». Pierwszy, zatytułowany Niezwykłe przygody Kajtka-Majtka (1958), rozpoczął prawdziwie niezwykłe przygody marynarza rozgrywające się na: morzu, lądzie, kosmosie a nawet przyszłości i przeszłości. Te paski komiksowe ukazywały się do 1962. Na początku przygody te Kajtek odbywał samotnie lub wraz z szalonym profesorem Kosmosikiem.

Janusz Christa zdobył sympatię czytelników nie tylko swym humorem, ale i niezwykłą pomysłowością. Przedstawiając przygody podróży w czasie do fantastycznego średniowiecza z elementami techniki współczesnej, a nawet futurystycznej zadziwia do dziś. Niezwykłe przygody Kajtka-Majtka (1958-1960) stanowią wzór dla następnych pokoleń pisarzy fantasy. Następnie autor rozwinął to unikalne połączenie baśni z techniką ze zdwojoną siłą w Przygodach Kajtka i Koka.

Później pojawił się Koko, który początkowo nosił imię Frank. Z racji swych wielu wad stanowił dobry kontrast dla Kajtka, wpisując się w kanon komicznej pary przyjaciół jak Flip i Flap. Dodatkowo autor zmienił nieco osobowość Kajtka, aby lepiej pasowała do Koka.

Istnieją dwie serie komiksowe, w których Koko występuje samotnie: « Opowiadanie Koka » oraz « Opowieść Koka », które traktowane są jak rarytas przez kolekcjonerów i miłośników polskiego komiksu. » [Za: wikipedia.pl]

Updating…
  • Votre panier est vide.