Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Kwaśne jabłko, s. 56 (komplet)

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Komplet składający się z oryginalnej planszy (praca malowana akrylami na płóciennym papierze) oraz wydrukowanej strony scenariusza autorstwa Jerzego Szyłaka – sygnowanej przez autora – do komiksu pt. « Kwaśne jabłko« , s. 56 w druku – 54 historii. Sam komiks ukazał się drukiem wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy w 2017 roku.

***

O komiksie: « Kilkanaście lat temu redaktor z jednego z czołowych wydawnictw komiksowych w Polsce odrzucił scenariusz Kwaśnego jabłka. Powiedział wtedy, że pokazał go koleżankom, a one stwierdziły, że nie chciałyby przeczytać tej historii, gdyby została wydana w formie komiksu. Prawdę powiedziawszy, nikt nie chciałby czytać, słuchać czy oglądać tego typu historii, niezależnie od formy, w jakiej zostałyby one zaprezentowane. A jednak są one opowiadane. A są opowiadane, bo się zdarzają: i starszym i młodszym, wykształconym i nie, pobożnym i bezbożnym. Żadna z tych osób nie chciałaby trafić na kwaśne jabłko w koszyku. Niektórym jednak to się zdarza. Dlatego takie historie muszą być opowiadane.

Kwaśne jabłko to owoc współpracy Jerzego Szyłaka i Joanny Karpowicz, którzy kilkanaście lat temu stworzyli razem kontrowersyjną Szminkę. Rysowniczka powiedziała wtedy, że nie chciałaby robić Kwaśnego jabłka. Ale po latach zmieniła zdanie.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.