Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Łauma, s. 62/D

192

En stock

J'AI UNE QUESTION

Oryginalny rysunek autorstwa Karola Kalinowskiego w formie paska przedstawiający dolną część planszy do komiksu « Łauma« , s. 62 opowieści. Sam komiks ukazał się drukiem w ramach wydawnictwa Kultura Gniewu w 2009 roku i od tego czasu doczekał się kilku wznowień (wyd. II, 2014; wyd. III, 2016).

Komiks doczekał się dwu adaptacji w ramach spektaklu teatralnego: « Łauma. Bajka zbyt straszna dla dorosłych » (Teatr Studio, Warszawa) oraz Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu.

Komiks jako pierwszy w historii polskiego komiksu został lekturą szkolną (!), w Szkole Kanadyjskiej w Warszawie.

Prawa do filmowej adaptacji komiksu zostały sprzedane do Lava Films (pełnometrażowy film fabularny na motywach komiksu Karola KRL Kalinowskiego; scenariusz i reżyseria: Paweł Borowski), gdzie aktualnie trwają prace nad ekranizacją komiksu. Roboczy tytuł międzynarodowy « Wooma« .

Trwają także prace nad grą komputerową z gatunku cRPG bazującą do komiksie. Oraz rozmowy w kwestii przedstawienia kukiełkowego.

Krótko mówiąc: to jeden z najważniejszych komiksów ostatnich lat w PL i pasek pochodzi właśnie z niego!

***

O komiksie: « Dorotka, dziewczynka z dużego miasta, wyrusza do Łojm, wsi malowniczo położonej w sercu Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Ale cel tej wizyty szybko przestaje być tylko turystyczny. Na miejscu okazuje się bowiem, że jej babcia zginęła w tajemniczych okolicznościach. Po pogrzebie rodzina postanawia w Łojmach zostać. Choć to dla nich szokująca odmiana, mimo paru niewygód życie w chatce na skraju lasu zaczyna im się podobać. I wszystko byłoby pięknie, gdyby pewnego razu tata Dorotki nie zabił węża, mieszkającego pod kredensem…

Tak właśnie zaczyna się Łauma, najnowszy album Karola « KaeReLa » Kalinowskiego. W tej obyczajowej historii autor brawurowo łączy elementy komediowe, sceny fantastyczne i chwile prawdziwej grozy. A wszystko to głęboko zanurzone w jaćwieskich wierzeniach i legendach.

Jaką rolę w komiksie odegra bałtyjski bóg piorunów Perkun, muzyka country i kim jest łauma?

Odpowiedzi szukajcie na kartach wyjątkowego albumu pt. Łauma.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.