Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Noc z czwartku na niedzielę – okładka

Praca malarska, projekt okładki autorstwa Joanny Karpowicz do wznowienia książki Gaji Grzegorzewskiej pt. « Noc z czwartku na niedzielę« . Sama powieść piewrotnie ukazała się nakładem wydawnictwa EMG w 2007 roku.

Akryl na płóciennym papierze. Praca sygnowana i opisana na odwrociu.

***

Opis książki: « Julia Dobrowolska, prywatna detektywka, w pościgu za bezwzględnym mordercą z ekskluzywnego, nocnego klubu w Krakowie.

Po wydarzeniach opisanych w Żniwiarzu Julia rozpoczyna pracę telewizyjnego detektywa w programie prowadzonym przez dziennikarza śledczego Wiktora Bergena. Ma już jednak dość bycia śliczną cizią na użytek oglądalności. Postanawia odejść. I wtedy właśnie jej siostra zostaje uwikłana w zuchwałe morderstwo popełnione w modnym, przypominającym labirynt, krakowskim klubie. Julia, chcąc jej pomóc, musi nadal współpracować z Wiktorem, a także z pewnym policjantem, z którym los już kiedyś ją zetknął.

Kraków w Nocy z czwartku na niedzielę to nie jest miasto, które znamy z literatury. Grzegorzewska pokazuje świat nocnych klubów z Szewskiej, Floriańskiej i Grodzkiej. Świat tępych osiłków w dresach i skórach, i łatwych kobiet ze sztuczną opalenizną. Świat bogatych degeneratów i mrocznych renesansowych piwnic.

Kraków to miasto, gdzie noc jest dłuższa, niż ktokolwiek może przypuszczać. »

Updating…
  • Votre panier est vide.