Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Ratman. O obrotach dział niebieskich, s. 48 (komplet)

135

En stock

J'AI UNE QUESTION

Komplet dwóch kart: 1) oryginalna plansza (rysunek ołówkiem i tuszem) + 2) ksero planszy wraz z odręcznie wypełnionymi dymkami  dialogowymi – całość autorstwa Tomasza Niewiadomskiego do jego komiksu z serii « Ratman » część #1 pt. « O obrotach dział niebieskich« , s. 22. Sam komiks ukazał się nakładem wydawnictw Kultura Gniewu & Zin Zin Press w 2003 roku. Opublikowane w albumie historie wcześniej ukazały się na łamach magazynu « Nowa Fantastyka ».

Na odwrociu karty ksero notatki redakcyjne ołówkiem, w tym m.in.: NF 9/96, str 78.

Obie prace sygnowane przez autora.

***

O samym komiksie: « Ratman, człowiek-szczur narodził się na łamach « Fantastyki » w 1994 roku. Powstał w wyniku połączenia Profesora X, szczura na którym naukowiec prowadził badania i Myszki Miki, która pomagała w doświadczeniach.

Dzięki aparatowi do przenoszenia w czasie Ratman przeżywa wiele niezwykłych, nierzadko niebezpiecznych przygód, podczas których spotyka mnóstwo niezwykłych osób. Cały komiks, utrzymany jest w klimacie absurdu, surrealizmu, filozofii z intelektualnymi, zaskakującymi pointami (współautorami kilku epizodów są Grzegorz Janusz i Maciej Parowski) w połączeniu z rysunkami Niewiadomskiego sprawiają, że grono miłośników Ratmana rośnie z każdym dniem…« 

Updating…
  • Votre panier est vide.