Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Szninkiel – studium postaci / strona tytułowa t. 1-2

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Trudno zacząć gdy ma się opisać pracę do jednego z najznakomitszych tytułów komiksowych wszechczasów. Mowa oczywiście o komiksie « Szninkiel » wg scenariusza Jeana Van Hamme, z rysunkami Grzegorza Rosińkiego. Do dnia dzisiejszego przesłanie tego uniwersalnego komiksu jest aktualne i robi wrażenie, a plansze z niego to jedne z najbardziej poszukiwanych prac na rynku frankofońskim, co potwierdzają także ich wyceny uzyskiwane na aukcjach sztuki (średnia sprzedaży planszy do « Szninkla » w roku 2017 wynosiła 35,4 tys. Euro).

Studium postaci. To zestaw szkiców autorstwa Grzegorza Rosińkiego na jednej karcie, przedstawiający zarówno poszukiwanie wyglądu amazonek z klanu Zembri Cyklopki dosiadających jednorożce, oraz kobolda (gnoma?) – tutaj o rysach twarzy co najmniej podobnych do samego autora studium.

Studium postaci wykonano ołówkiem, na karcie papieru bliskiej formatowi A3. Praca tak wyjątkowa dla komiksu « Szninkiel« , że jej fragmenty opublikowano w ramach: strony tytułowej pierwszego tomu pt. « Misja » w wersji kolorowej (2001), pierwszej strony Przedmowy zawartej w tymże tomie, oraz strony tytułowej drugiego tomu pt. « Wybraniec » (2001).

Nakreślona na studium uroda, poza, uzbrojenie, a także grymas zdziwienia widoczny u kobiecej postaci siedzącej na koniu została także użyta w komiksie do jednej z trójki amazonek Zembri widocznej na planszach 17-20 komiksu.

Także fizjonomia koboldów przedstawiona w komiksie zgodna jest z wytyczną tego studium.

Stan pracy: ogólnie bardzo dobry, widoczny ślad po zagięciu.

Updating…
  • Votre panier est vide.