Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Thorgal. Kriss de Valnor #2, Wyrok Walkirii – szkic okładki

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Oryginalny szkic autorstwa Giulio De Vity do komiksu z serii « Thorgal« , linii « Kriss de Valnor » tom 2 pt. « Wyrok Walkirii« . Sam komiks ukazał się drukiem w 2012 roku.

Jest to jedna z najbardziej rozpoznawalnych prac De Vity stworzonych przy okazji jego prac nad serią Thorgal. Była podstawą do pracy malarskiej Grzegorza Rosińskiego, stanowiącej ostateczną kolorową wersję okładki.

Praca licznie publikowana, m.in. w Portfolio De Vity oraz w albumie specjalnym pt. « Świat Thorgala » (polskie wydanie: Egmont 2012).

Praca w technice mieszanej (głównie ołówek oraz akwarela), sygnowana; z rozpoznawalną winietą okładek Thorgala.

***

O samym komiksie: « Kriss, śmiertelnie ranna w desperackiej walce w obronie przyjaciół, trafiła przed sąd walkirii, który ma zdecydować o dalszych losach wojowniczki. W poprzednim tomie poznaliśmy dramatyczne dzieciństwo bohaterki oraz okoliczności jej spotkania z wędrownym kuglarzem Sigwaldem. Wyrok Walkirii przedstawia dalsze losy bohaterów, bezpośrednio po udanej ucieczce z zamku bezlitosnego władcy Alhardu. Ścigani i wyjęci spod prawa, Kriss i Sigwald wydają się skazani na żywot przestępców, a ich talenty i umiejętności czynią ich prawdziwymi mistrzami w bandyckim procederze. Ale za dumną i pamiętliwą dziewczyną podążają widma koszmarnej przeszłości, które postawią ją przed najstraszliwszą próbą w życiu…

Poruszająca i pełna napięcia opowieść, napisana przez scenarzystę Yves’a Sente’a i opowiedziana graficznie przez Giulio de Vitę, w brawurowym stylu pogłębia wizerunek jednej z najbardziej fascynujących postaci świata Thorgala.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.