Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Tybet: historie prawdziwe, 25 / 2

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Oryginalna plansza komiksowa (rysunek tuszem) do komiksu pt. « Tybet: historie prawdziwe« , wydanego w 2010 roku nakładem Fundacji Inna Przestrzeń. Strona 25 komiksu, druga historii pt. « Lekarz z Tybetu« .

***

O komiksie: « Komiks Tybet. Historie prawdziwe to pierwsza w Polsce komiksowa publikacja dotycząca Tybetu. Tym bardziej szczególna, że oparta na autentycznych historiach. Scenariusz napisało życie, a działająca na rzecz wolnego Tybetu fundacja « Inna Przestrzeń » sięgnęła do dokumentów źródłowych, raportów i opracowań oraz przeprowadziła wywiady z mieszkającymi w Polsce Tybetańczykami, aby jak najwierniej oddać realia codzienności dzieci z Tybetu. Do wykonania rysunków zostali zaproszeni – znany z serii Biocosmosis Nikodem Cabała oraz tajemniczy Ryszard Długi.

Celem publikacji jest przybliżenie tematyki praw dziecka i ukazanie skali ich naruszeń w Tybecie oraz niebezpieczeństw, trudu, heroizmu a także niespodziewanych wydarzeń, jakie spotykają małych tybetańskich uchodźców. Wydawca nie chciał poprzestać na pokazaniu tego trudnego i często smutnego tematu, ale także zachęcić czytelników do działania. Dlatego komiks Tybet. Historie prawdziwe jest także mini-przewodnikiem po działaniach na rzecz poprawienia losu dzieci w Tybecie.« 

Updating…
  • Votre panier est vide.