Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Wampiurs Wars. Czerwona gorączka 2/2

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Oryginalna plansza (rysunek tuszem) do serii komiksowej « Wampiurs Wars« , samodzielnej historyjki pt. « Czerwona gorączka« , s. 2 z 2, stanowiącej luźną kontynuację « Czarnych wieści« . Jest to pożegnalny komiks Przechlewskiego z serią Wampiurs Wars.

Praca z autografem na odwrociu.

***

« « Wampiurs Wars » to już komiks legenda. Jego wydania z lat 80-ych osiągają zawrotne ceny na Allegro. » – Aleja Komiksu.

« W latach 80-tych ubiegłego wieku w Polsce ukazywać mógł się tylko komiks, który dostawał akceptację władz państwowych reprezentowanych przez wszelakie instytucje wydawnicze i cenzorskie. Wyjątków od tej reguły było naprawdę niewiele. Najgłośniejszy komiks podziemny to z pewnością narysowana przez Jacka Fedorowicza « Solidarność – 500 pierwszych dni », a najbardziej niepokorny to prawdopodobnie właśnie « Wampiurs Wars ». » – Aleja Komiksu.

« (…) legenda rodzimego undergroundu z czasów PRL-u (…) « najlepszy, najbardziej odjechany, śmieszny i niepokorny twór w historii komiksu polskiego » – jak Kamil Śmiałkowski w  » Machinie » (nr 1/2000) określił Wampiurs Wars Jana Platy-Przechlewskiego. » – Gildia.pl.

« (…) uznawany przez część środowiska komiksowego za legendę polskiego undergroundu » – Wikipedia.

Updating…
  • Votre panier est vide.