Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Western, szkic 3

PRODUIT VENDU

J'AI UNE QUESTION

Absolutny unikat – oryginalny szkic autorstwa Grzegorza Rosińskiego z widokiem domu do komiksu « Western« . Szkic wydrukowany w oficjalnej monografii Grzegorza Rosińskiego, która ukazała się drukiem na rynku belgijskim – s. 321 – co prezentujemy w galerii na skanie.

Rysunek-szkic ołówkiem. Kartka naturalnie pożółkła, widoczne ślady po zagięciach papieru.

Atrakcyjna cena szkicu – plansze autora sprzedawane na aukcjach domów aukcyjnych Artcurial i Christie’s osiągają ceny rzędu 8,5-36 tys. Euro (36-148 tys. zł).

***

O komiksie Western: Album spółki autorskiej Rosiński – Van Hamme, twórców cieszącej się wciąż dużą popularnością serii Thorgal. Komiks opowiada historię chłopca, któremu Indianie zabijają rodzinę. W Westernie czytelnik znajdzie większość elementów występujących w klasycznych westernach. Jest więc samotny traper, skorumpowany szeryf, banda braci Bass, przed którymi drży cała okolica, śliczna właścicielka rancza, tragiczna miłość, a główny bohater, mimo że nie ma jednej ręki, jest niezrównanym strzelcem.

Album Western od chwili premiery na Zachodzie zbiera doskonałą prasę, a przez krytyków oceniany jest jako powrót polskiego rysownika do formy.

Updating…
  • Votre panier est vide.