Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Zapętlenie 107

115

En stock

J'AI UNE QUESTION

Oryginalna plansza (rysunek) do komiksu “Zapętlenie“, wydanego nakładem wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy we współpracy z Wydawnictwem Komiksowym (2014), s. 107.

Praca wykonana przez autora – Daniela Chmielewskiego – w technice mieszanej (ołówek, cienkopis, czarna akwarela).

Od autora: “Scena z pleneru artystycznego w Dłużewie zorganizowanego przez Grzegorza Kowalskiego (twórcy Kowalni) i Artura Żmijewskiego (znanego m. in z kontrowersyjnych prac „Berek” i „KR WP”). Studenci wykonują improwizowane gesty w ramach niewerbalnej gry (nie istnieją żadne zasady rządzące interakcjami poza nakazem nie używania słów).

Ramki zostały naniesione dopiero na etapie komputerowej postprodukcji; widniejący w publikacji tekst znajduje się na osobnej matrycy; środkowe kadry zostały w wersji do druku oczyszczone z notatek, a czerń i biel odwrócona.

***

O komiksie: W Zapętleniu Daniel Chmielewski za punkt wyjścia obiera studencki wyjazd na plener, którego był uczestnikiem w 2009 roku. Poznał tam Artura Żmijewskiego i mógł przyjrzeć się postawom innych studentów w obliczu nietypowych ćwiczeń twórczych. Z impresji na temat epizodu sprzed lat wyrastają kolejne odnogi autobiograficznego eseju o trudnych związkach, etycznych rozterkach i próbie ustalenia, czy można wyłonić jakikolwiek spójny obraz świata z wiru niepewnych wspomnień i sprzecznych bodźców, jakimi jesteśmy na co dzień poddawani.

Updating…
  • Votre panier est vide.