Nous sommes de 2012. Nous sommes membre de Confédération Internationale des Négociants en Oeuvres d'Art.

Zapętlenie 45

LE PRODUIT RESERVE

J'AI UNE QUESTION

Oryginalna plansza (rysunek) do komiksu « Zapętlenie« , wydanego nakładem wydawnictwa Timof i Cisi Wspólnicy we współpracy z Wydawnictwem Komiksowym (2014), s. 45.

Praca wykonana przez autora – Daniela Chmielewskiego – w technice mieszanej (ołówek, cienkopis, czarna akwarela).

Od autora: « Scena w której protagonista prowadzi wewnętrzny monolog ze Zbigniewem Herbertem i Czesławem Miłoszem i w której autor wykłada podstawy swojej teorii nisz.

Ramki zostały naniesione dopiero na etapie komputerowej postprodukcji; widniejący w publikacji tekst jak i miniatura głowy Zbigniewa Herberta znajdują się na osobnej matrycy. »

***

O komiksie: W Zapętleniu Daniel Chmielewski za punkt wyjścia obiera studencki wyjazd na plener, którego był uczestnikiem w 2009 roku. Poznał tam Artura Żmijewskiego i mógł przyjrzeć się postawom innych studentów w obliczu nietypowych ćwiczeń twórczych. Z impresji na temat epizodu sprzed lat wyrastają kolejne odnogi autobiograficznego eseju o trudnych związkach, etycznych rozterkach i próbie ustalenia, czy można wyłonić jakikolwiek spójny obraz świata z wiru niepewnych wspomnień i sprzecznych bodźców, jakimi jesteśmy na co dzień poddawani.

Updating…
  • Votre panier est vide.