Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Jacek i Placek

Jacek i Placek – pełnometrażowy film animowany w wersji kinowej zrealizowany na podstawie serialu animowanego „O dwóch takich co ukradli księżyc„. Wielokrotnie nagradzany, m.in.: Best Animation Feature, Santa Clarita Valley International Film Festival, Los Angeles 1994.

O dwóch takich, co ukradli księżyc – polski, kolorowy, składający się z czterech odcinków serial animowany w reżyserii Leszka Gałysza, nakręcony w latach 1984–1989 w warszawskim Studiu Miniatur Filmowych na podstawie powieści pod tym samym tytułem autorstwa Kornela Makuszyńskiego.

Serial został zilustrowany materiałem muzycznym zespołu Lady Pank wydanym na dwóch płytach długogrających: O dwóch takich, co ukradli księżyc oraz O dwóch takich, co ukradli księżyc cz. 2. Na podstawie pomysłu serialu w 1985 roku powstał w Stołecznej Estradzie spektakl muzyczny dla dzieci (bajka rockowa), pt: „Jacek i Placek, czyli Lady Pank w poszukiwaniu Krainy Leniuchów”. Reżyserem i scenografem spektaklu był Leszek Gałysz a w przedstawieniach udział wzięli muzycy zespołu Lady Pank: Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Edmund Stasiak, Paweł Mścisławski i Andrzej Dylewski. Ukazała się również kaseta magnetofonowa zawierająca początkowo dwie pierwsze części serialu a potem całość (wyd. Polton PC-028 i PC-137) z muzyką zespołu Lady Pank (narratorem jest Jan Kobuszewski), jak również komiks z rysunkami Leszka Gałysza i tekstami piosenek Andrzeja Mogielnickiego.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek