Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Rewolucje

Rewolucje, Skutnik - okładka.Seria komiksowa autorstwa Mateusza Skutnika (czasem w kooperacji – Szymon Holcman, Jerzy Szyłak). Do tej pory ukazało się kilka albumów w serii, m.in.: “Rewolucje – 1 – Parabola” (Egmont 2004), “Rewolucje – 2 – Elipsa” (Egmont 2004), “Rewolucje – 3 – Monochrom” (Egmont 2005) i tom zamykający cykl “Rewolucje – 4 – Syntagma” (Egmont 2006). Dodatkowe tomy: “Rewolucje – 5 – Dwa Dni” (Mroja Press 2010), “Rewolucje – 6 – Na morzu” (Timof i Cisi Wspólnicy 2011), “Rewolucje – 7 – We mgle” (Timof i Cisi Wspólnicy 2012), “Rewolucje – 8 – W kosmosie” (Timof i Cisi Wspólnicy 2013).

Poza komiksami w uniwersum Rewolucji ukazał się mini-album The Ordinary Day (projekt “Miniburger” – obejmujący szereg europejskich twórców), prezentowany w ramach wystawy zorganizowanej przez BWA Wrocław.

Wszystkie historie serii Rewolucje osadzone są w tych samych ramach czasowych, w okresie fin-de-sieclu, rewolucji technicznej, wielkich wynalazców i wielkich odkryć technicznych. Komiks wpasowuje się w ramy nurtu artystycznego zwanego steampunkiem, czyli nurtu alternatywnych opowieści historycznych epoki silnika parowego. Tytułowe rewolucje odnoszą się do wielkiej rewolucji technicznej, jak i rewolucji która przetoczyła się przez głowy współczesnych tamtym czasom ludzi, historie opowiadają o nieznanych, zapomnianych wynalazkach, o ludziach którzy nie znaleźli się na kartach historii nowożytnej, o wynalazkach które nigdy nie weszły do użytku codziennego. Dziwaczne, niespotykane maszyny, zawirowania czasu i przestrzeni, dokonania wyprzedzające epokę o wieki… To właśnie okres rewolucji gdzie wszystko jest możliwe…

***

Poniżej prezentujemy oryginalne prace Mateusza Skutnika – akwarele – wykorzystane do produkcji komiksu.

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek