Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Image Comics

Image Comics – jedno z czterech największych na amerykańskim rynku wydawnictw komiksowych. Na tle innych wydawnictw Image wyróżniają dwie zasady. Po pierwsze, wyłącznymi właścicielami praw autorskich do wydawanych komiksów zostają ich twórcy. Po drugie, nikt nie może w jakikolwiek sposób ingerować w pracę innego członka Image, chyba że na jego wyraźna prośbę.

Image zostało założone w 1992 roku przez siódemkę rysowników do niedawna pracujących dla wydawnictwa Marvel Comics – Todda McFarlane’a, Erika Larsena – ilustratorów komiksów o Spider-Manie, Jima Lee, Roba Liefelda, Marca Silvestriego, Whilce Portacio – rysowników komiksów o X-Men, oraz Jima Valentino – rysownika komiksu Guardians of the Galaxy. W wyniku konfliktu z Marvelem na temat swobody twórczej i praw do stworzonych przez nich postaci, twórcy ci odeszli i założyli własne wydawnictwo. Image jest zbudowane z kilku połączonych ze sobą imprintów, z których każdy należy do innego z członków założycieli. Tworzone w ich ramach komiksy szybko zdobyły popularność, jednak dochodziło też do konfliktów między zarządem, w wyniku których Silvestri niemal odłączył swój imprint Top Cow od wydawnictwa, ale zmienił zdanie, gdy będący przyczyną sporu Liefeld zrezygnował z członkostwa. W 1999 roku Jim Lee sprzedał prawa do swojego imprintu Wildstrom wydawnictwu DC Comics, ponieważ nie radził sobie z pracą jako kierownik. Wraz z Wildstorm DC kupiło też jego imprinty, takie jak Cliffanger, czy America’s Best Comics Alana Moore’a. W 2008 roku do zarządu został przyjęty nowy członek, scenarzysta Robert Kirkman. Lefield wrócił do Image w roku 2008.

Wydawnictwo szerzej znane jest głównie dzięki tytułom: „Spawn„, „Witchblade„, „Darkness„, „Invincible„, „Savage Dragon„, „Youngblood„, „Noble Causes„, „Supreme„.

Za: Wikipedia.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek