Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Vertigo

Vertigo – imprint wydawnictwa DC Comics, specjalizujący się w wydawaniu komiksów dla dorosłych, utrzymanych najczęściej w klimatach fantasy, science-fiction i horroru.

Vertigo zostało założone w 1993 roku z inicjatywy Karen Bergner, pracownicy DC Comics, która została szefem Vertigo. Duży wpływ na kształt Vertigo od początku mięli scenarzyści z Wielkiej Brytanii, jak Neil Gaiman, Grant Morrison czy Peter Milligan. Vertigo preferuje wydawanie komiksów bardzo odstających od typowych amerykańskich produkcji. Komiksy tego wydawnictwa nie stronią od kontrowersyjnych tematów, można znaleźć w nich całkowicie poważne podejście do seksu, profanacji czy polityki. Pod szyldem Vertigo wydano też kilka komiksów pierwotnie nie należących do tego wydawnictwa, jak V jak Vendetta, zaś inne, jak Transmetropolitan zostały przeniesione do niego z innych imprintów.

Do tytułów wydanych przez Vertigo należą m.in.: “Sandman”, “Lucyfer”, “Saga o potworze z bagien”, “Hellblazer”, “Transmetropolitan”, “Kaznodzieja”, “Baśnie”, “100 naboi” i inne.

show blocks helper
  

filter by price

  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek