Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Warner Bros

Warner Bros. Entertainment Inc. (Warner Bros., Warners, albo po prostu WB) – amerykańskie przedsiębiorstwo mediowe zajmujące się produkcją filmową, telewizyjną i muzyczną. Jest jednym z największych studiów filmowych, należy do Time Warner, główna siedziba firmy znajduje się w Burbank, w stanie Kalifornia. Jest udziałowcem wielu firm: Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Interactive Entertainment, Warner Bros. Television, Warner Bros. Animation, Warner Home Video, New Line Cinema, Castle Rock Entertainment, DC Entertainment oraz nieistniejącej już The WB Television Network.

Warner Bros. jest jednym z największych na świecie producentów i dystrybutorów produkcji filmowych i telewizyjnych. Obecnie jest spółką-córką konglomeratu Time Warner. Główną siedzibę ma w Burbank w Kalifornii.

Wytwórnia została założona przez braci Warner: Alberta, Sama i Harry’ego, polskich imigrantów żydowskiego pochodzenia urodzonych w Krasnosielcu w powiecie makowskim na Mazowszu jako: Aaron, Szmul i Hirsz Wonsal oraz Jacka, urodzonego już w Kanadzie jako Itzhak Wonsal. Bracia zastawiając rodzinny majątek: konia o imieniu Bob oraz sprzedając zegarek ojca, zyskali kapitał, który przeznaczyli na zakup projektora. Dwadzieścia lat później, 4 kwietnia 1923 r., założyli wytwórnię filmową, która obecnie jest jedną z największych na świecie. Od lat rywalizuje z inną wytwórnią filmową – The Walt Disney Company.

Warner Bros. jest producentem lub dystrybutorem ponad sześciu i pół tysiąca filmów fabularnych oraz czternastu tysięcy tytułów animowanych (w tym półtora tysiąca kreskówek np. Królik Bugs, Batman przyszłości, Scooby Doo na tropie).

Z wytwórnią związane były i są największe gwiazdy przemysłu filmowego od Clinta Eastwooda, przez Mela Gibsona, do Stanleya Kubricka.

Wytwórnie filmowe: Warner Bros. Pictures, Warner Bros. Family Entertainment, Warner Bros. Animation, New Line Cinema, Castle Rock Entertainment.

Za: Wikipedia.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek