Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Plansze komiksowe

Original Comic Art - plansze komiksowe.Co to są plansze komiksowe? To oryginalne rysunki stworzone rękami artystów komiksowych – ołówkiem, w tuszu oraz innych technikach plastycznych, w tym malarskich. Plansze są podstawą dla komiksu – później skanowane, obrabiane komputerowo, i w końcu drukowane w formie komiksu. Każda plansza jest jedyna w swoim rodzaju.

Tradycyjnie oryginalna plansza komiksowa to przeważnie rysunek w czerni i bieli, czasem tylko rysunek ołówkiem (rzadko), w większości jednak przypadków rysunek w tuszu; jeszcze w innych przypadkach rysunek markeremakryl, pastele i w technikach mieszanych. Na późniejszym etapie tworzenia pojawiał się tekst w dymkach, który był nanoszony na planszy wraz z rysunkiem i w takiej postaci oddawany do druku. W czasach przed komputeryzacją drukarni do składania komiksu używany był jeszcze blaudruk (kopia planszy z czarno-białym rysunkiem, na której nanoszony był ręcznie kolor) oraz diapozytyw (przezroczysta folia, na której wydrukowano czarno-biały rysunek w celu wzmocnienia konturów). Niektóre wydawnictwa celem ochrony oryginalnych rysunków w ołówku, inkerom – osobom odpowiedzialnym za nanoszenie tuszu – oddawały wydruki wykonane w technice blue-line i to na nich pracowała osoba nanosząca tusz.

Wyróżnia się następujące typy plansz: okładka (ang. cover), splash tytułowy (ang. title splash – zwykle pierwsza strona w komiksie), splash (kadr pełnostronicowy), double splash (kadr na dwie strony, rozkładówka), strony wewnętrzne (ang. interior page), szkic (ang. sketch).

  
  •   
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek