Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Współpraca: Dla Autorów

Pomagamy w sprzedaży sztuki oraz promocji artystów

Co nas wyróżnia?

I Love Comic Art.Prowadzimy czynną i aktywną sprzedaż prac współpracujących z nami autorów, zarówno w obrębie internetowej galerii ArtKomiks.pl, jak i w serwisach zewnętrznych oraz kanałach social media i w offline;

Mamy jasny cel i pasję;

Robimy, zamiast opowiadać o swoich planach;

Edukujemy rynek dostarczając szczegółowych analiz i benchmarków funkcjonowania kolekcjonerskiego rynku plansz komiksowych, zarówno z Polski, jak i na przykładach zagranicznych;

Aktywnie promujemy artystów z nami współpracujących – w prasie, internecie poprzez organizowanie wystaw tematycznych w uznanych galeriach na terenie całej Polski;

Budujemy portfolio kolekcjonerów, z którymi utrzymujemy stały kontakt w zakresie doradztwa oraz w procesie zakupu-sprzedaży;

Szybko i bezproblemowo wypłacamy należne ze sprzedaży, zarówno współpracując z artystami jak i kolekcjonerami – formalności bierzemy na siebie.

 

***

 

Nikodem Cabała.Nikodem Cabała
Z ArtKomiks współpracuję już od lipca 2013 i muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem tego, co robi Marek. Ważne dla mnie jest to, że ArtKomiks nie ogranicza się jedynie do wrzucenia na swoją stronę prac i czekania na kupców. Pomijam już profesjonalnie prowadzoną obsługę autorów i klientów, promocję czy organizowanie wystaw. Działania, które podejmuje wybiegają dalece poza środowisko fanów komiksu. Na przykład publikacje w prasie i pismach poświęconych sztuce, kulturze czy szukanie odbiorców w szerszym kręgu niż fani komiksu. Myślę, że to wszystko może mieć spory wpływ na kształtowanie się nie tylko rynku plansz komiksowych, ale i w ogóle rynku sztuki w Polsce. Oczywiście temat jest jak najbardziej pionierski, dlatego tym bardziej uważam, że Marek odwala kawał dobrej roboty. Ze swojej strony mogę polecić współpracę z ArtKomiks. Wielkie dzięki dla Marka.

 

Ryszard Dąbrowski.Ryszard Dąbrowski
Ze sklepem ArtKomiks.pl współpracuję od kwietnia 2013 r. – umieściłem w nim kilkadziesiąt swoich oryginalnych plansz komiksowych i muszę przyznać iż mimo krótkiego okresu naszych kontaktów powziąłem słuszną decyzję. Kilkukrotnie udało mi się tu sprzedać swoje prace. 
Szef ArtKomiks – Marek Kasperski to człowiek sympatyczny, fachowo obsługujący sprzedaż, witryny sklepu i co najważniejsze uczciwy. Przelewy na konto autora dokonywane są zaraz po nadesłaniu przez niego rachunku za prace, które udało się sprzedać. Cenię ten sklep również za stosunkowo niską marżę jaką pobiera. ArtKomiks powoli powiększa grono współpracujących z nim autorów jak i nabywców oraz obserwatorów, co według mnie pozwala przypuszczać iż za jakiś czas będzie to najważniejszy punkt obrotu oryginałami komiksowymi w tej części Europy. Wszystkim kolegom po fachu w komiksowym rzemiośle – sorry – komiksowej sztuce – polecam współpracę z Artkomiks.pl.

Daniel Grzeszkiewicz.Daniel Grzeszkiewicz
Długo, długo zbierałem się z wysłaniem prac do Artkomiksu, podobnie zresztą, jak długo zabieram się za to, żeby coś napisać. Pewnie gdyby nie święta cierpliwość prowadzącego galerię Marka Kasperskiego, nic by z tego nie było i dziś nie miałbym możliwości sprzedaży swoich prac na tak fajnych warunkach. Żadna w tym moja zasługa, bo oprócz zawalonych terminów i kompletnego braku ogarnięcia w takich sprawach niewiele wniosłem do tej współpracy. Tym czasem moje obrazki są w galerii ArtKomiks, co mnie bardzo cieszy, sprzedają się, co cieszy jeszcze bardziej, a ArtKomiks robi wszystko, by ten stan rzeczy się utrzymywał. Dzięki!”

 

Joanna Karpowicz.Joanna Karpowicz
Pracuję z Artkomiks.pl od początku 2013 roku. Nie narzekam, wręcz przeciwnie, polecam wszystkim tym, którzy pracują z użyciem tradycyjnych technik, na papierze. Zasady współpracy są klarowne, a Marek Kasperski solidnie pracuje na swój udział od sprzedaży dbając o kontakt z klientami, powierzone prace i przede wszystkim: aktywnie promując Artkomiks.pl i prezentowanych w galerii artystów. Informacje o galerii pojawiają się regularnie w różnych mediach, zarówno w tradycyjnych, branżowych, skierowanych do potencjalnych kolekcjonerów (nieśmiertelny Art&Business), jak i w mediach internetowych (Rzeczpospolita, Portal Ekonomia, Rynek i Sztuka, Artysta.pl). Jak dotąd jestem zadowolona z efektów tej kooperacji, oby tak dalej. Poza wymiarem biznesowym naszej współpracy cenię w Marku także to, że faktycznie jarają go komiksy. To się czuje. I lżej oddawać mu te prace, niż komukolwiek innemu.

 

Zainteresowany(a) współpracą?

Napisz do nas! Czekamy na Ciebie

Współpracujemy m.in. z takimi rysownikami jak:

Informacje o współpracujących z nami autorach były prezentowane m.in. na forum:

Napisali o nas.

Zobacz szczegóły publikacji.

 

 

Łączymy artystów z klientami-kolekcjonerami

W swojej książce „Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera” Jerzy Stelmach zastanawia się między innymi nad problemem, co sprawia, że pewni artyści uważani są za wielkich. Udzielając na nie odpowiedzi zestawia ze sobą siedem cech, do których głównych należą:

Po pierwsze dlatego, że artysta został uznany za wielkiego przez krytyków sztuki. (…)

Po drugie dlatego, że artysta został zauważony przez handlarzy sztuki. Oczywiście kolejność może być odwrotna, najpierw handlarz, a potem krytyk. (…)

Po trzecie dlatego, że artysta uzyskał, najczęściej jako rezultat działań tych pierwszych, czyli krytyków oraz tych drugich, czyli handlarzy, uznanie kolekcjonerów. Ta właśnie „Święta Trójca”, czyli krytyk, handlarz i (…) kolekcjoner, ma moc czynienia artystę wielkim (…)

– J. Stelmach, Uporczywe upodobanie. Zapiski kolekcjonera, Wydawnictwo BOSZ 2013, ss. 46-47.

***

Krzysztof Masiewicz:ArtKomiks.pl to bardzo dobra inicjatywa. Powoli kończą się pionierskie czasy, kiedy miłośnicy tej formy kolekcjonerstwa musieli podejmować wysiłek wyszukiwania i docierania na własną rękę do artystów, przekonywania ich i proszenia o sprzedaż pracy, ustalania cen i zasad sprzedaży. Pojawienie się tej jak i (mam nadzieje) kolejnych inicjatyw sprawi, że zaczną obowiązywać pewne standardy transakcyjne, cenowe i powoli zacznie się tworzyć rynek obsługujący zainteresowane strony (sprzedających, kupujących, instytucje). Dużym atutem jest staranność przygotowywanej oferty. Każda z oferowanych prac posiada dokładny opis (technika, rozmiary, pochodzenie), zdjęcie oraz biogram artysty. To bardzo pomocne w życiu kolekcjonera. Zaglądam tu codziennie.

 

Wojciech Jama:Ciekawe, pionierskie, przedsięwzięcie, świadczące o normalizacji naszego rynku sztuki, gdzie pojawiło się nareszcie miejsce, również dla… Sztuki Komiksu. Zaglądam regularnie i z przyjemnością widzę systematycznie powiększającą się ofertę. Kilka zakupionych w Galerii Art Komiks plansz, dotarło do mnie w trybie ekspresowym, starannie, bezpiecznie opakowanych. Dobry kontakt i szybka reakcja na wszelkie zapytania. Trzymam kciuki za powodzenie tej inicjatywy.

***

Dzięki działalności naszego sklepu oryginalne rysunki, plansze komiksowe, znajdują swoich nowych właścicieli. Prace reprezentowanych przez nas autorów mogą zawisnąć na ścianach domów i biur fanów sztuki komiksu. Na tych ścianach wciąż jest miejsce, które mogą wypełnić Twoje prace.

 

 

Proste i czytelne zasady współpracy

  • Umowa komisu
  • Marża od sprzedaży
  • Zajmujemy się logistyką i promocją
  • Sprzedajemy tylko i wyłącznie oryginalne prace (nie zajmujemy się sprzedażą wydruków i prac stworzonych w formacie cyfrowym)
  • Szybko wypłacamy należne wynagrodzenie
  • Zero ściemniania

Chcesz zacząć? Nic prostszego

Napisz do nas! Czekamy na Ciebie

Dodaj komentarz

Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek