Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Spanowicz Aleksandra

Aleksandra Spanowicz.Aleksandra  Spanowicz – urodzona w Wejherowie 24 maja 1966 r. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie w 1986 r. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (PWSSP) w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Pracę dyplomową obroniła w 1995 r. w Pracowni Ilustracji i Typografii (prof. Grzegorza Marszałka) komiksem pt. “Buty” wg prozy Bolesława Leśmiana.

NAGRODY: Wyróżnienie za ilustracje do baśni Andersena na Ogólnopolskiej Wystawie Prac Dyplomowych Liceów Plastycznych w Koszalinie (1986); Grand Prix za komiks “Miasto Nocą” na Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi (1994); wyróżnienie za komiks “Opowieść o Złodzieju Snów” (scen. M. Andrysiak) na Ogólnopolskim Konkursie COM.X (Festiwal Myśli Drukowanej 2006); I miejsce za komiks “Ucieczka Krystyny” (Chełmno 2015) scen. T. Marciniak.

WYSTAWY: Wystawa Laureatów Konwentów “KOMIKSORAMA” w Muzeum Karykatury w Warszawie (1994-95); wystawa “Sztuka Komiksu” w BWA w Bielsko-Białej (1995); Wystawa “La bande dessinee en Pologne 1919-1998” we Francji (1998) Saint-Auvent, Limoges, Paryż, Warszawa; Wystawa “Współczesny Komiks Polski” (1998) Toruń, Sopot, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz, Warszawa, Kraków; wystawa na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Belgii (1999) Angouleme (Galerie des Trois Notre Dame); Wystawa “A WOMEN’S COMIC WORLD” w Holandii (1999) Rotterdam (Galerie Slaphanger); wystawa na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie (2001); wystawa Cały ten komiks – od Kajka i Kokosza do Matrixa w Gdańsku (2003) (Dworek Artura); wystawa indywidualna Komiks i ilustracja w Gdyni (2005) (Muzeum Miasta Gdyni).

PUBLIKACJE  KOMIKSOWE: cykl komiksowy “Fatal Girl” w miesięczniku “Kelwin i Celsjusz“; komiks “Czas” w magazynie “D/C” (Głos Wielkopolski); cykl komiksowy “Wampir” wg Jerzego Szyłaka w magazynach “Czerwony Karzeł“, “Qriozum“, “Komiks Forum“, “Stripburger“; komiks “Miasto Nocą” w magazynie “Czas komiksu: antologia“; publikacje w albumach “Komiks: antologia komiksu polskiego“, “Człowiek w probówce – antologia” (Egmont); “Eurokomiks” – pocztówki i plakaty wg T. Marciniaka; komiksy wg J. Szyłaka w wydaniach „Kapitan Żbik. Wesoły finał”, “Paronomazja“.

ILUSTRACJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: kalendarz z ilustracjami do baśni Andersena (1997); Jan Brzechwa dla Najmłodszych, Kolorowe Opowieści; Wiersze Polskich Poetów dla Dzieci; okładki do serii „Ania z Zielonego Wzgórza” Dolina Tęczy, Rilla ze Złotego brzeguoraz Kluska, Kefir i Tutejszy; Wiersze i opowiadania dla 4-latków; “Gry i Zabawy“; ilustracje w wyd. zbiorowych “Dzieje Sportu Polskiego“, “Dzieje Literatury Polskiej“- ilustracje i opracowanie graficzne książek dla dzieci “Wierszyk za uśmiech” i “Angielska przyjaciółka” (WeGirls 2014).

OKŁADKI: Acid Drinkers La Part du Diable.

show blocks helper
  

filter by price

  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek