Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Aleksandra Spanowicz

Aleksandra Spanowicz.Aleksandra  Spanowicz – urodzona w Wejherowie 24 maja 1966 r. Ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni-Orłowie w 1986 r. Ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych (PWSSP) w Poznaniu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Pracę dyplomową obroniła w 1995 r. w Pracowni Ilustracji i Typografii (prof. Grzegorza Marszałka) komiksem pt. „Buty” wg prozy Bolesława Leśmiana.

NAGRODY: Wyróżnienie za ilustracje do baśni Andersena na Ogólnopolskiej Wystawie Prac Dyplomowych Liceów Plastycznych w Koszalinie (1986); Grand Prix za komiks „Miasto Nocą” na Ogólnopolskim Konwencie Twórców Komiksu w Łodzi (1994); wyróżnienie za komiks „Opowieść o Złodzieju Snów” (scen. M. Andrysiak) na Ogólnopolskim Konkursie COM.X (Festiwal Myśli Drukowanej 2006); I miejsce za komiks „Ucieczka Krystyny” (Chełmno 2015) scen. T. Marciniak.

WYSTAWY: Wystawa Laureatów Konwentów „KOMIKSORAMA” w Muzeum Karykatury w Warszawie (1994-95); wystawa „Sztuka Komiksu” w BWA w Bielsko-Białej (1995); Wystawa „La bande dessinee en Pologne 1919-1998” we Francji (1998) Saint-Auvent, Limoges, Paryż, Warszawa; Wystawa „Współczesny Komiks Polski” (1998) Toruń, Sopot, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz, Warszawa, Kraków; wystawa na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Belgii (1999) Angouleme (Galerie des Trois Notre Dame); Wystawa „A WOMEN’S COMIC WORLD” w Holandii (1999) Rotterdam (Galerie Slaphanger); wystawa na Międzynarodowych Targach Książki we Frankfurcie (2001); wystawa Cały ten komiks – od Kajka i Kokosza do Matrixa w Gdańsku (2003) (Dworek Artura); wystawa indywidualna Komiks i ilustracja w Gdyni (2005) (Muzeum Miasta Gdyni).

PUBLIKACJE  KOMIKSOWE: cykl komiksowy „Fatal Girl” w miesięczniku „Kelwin i Celsjusz„; komiks „Czas” w magazynie „D/C” (Głos Wielkopolski); cykl komiksowy „Wampir” wg Jerzego Szyłaka w magazynach „Czerwony Karzeł„, „Qriozum„, „Komiks Forum„, „Stripburger„; komiks „Miasto Nocą” w magazynie „Czas komiksu: antologia„; publikacje w albumach „Komiks: antologia komiksu polskiego„, „Człowiek w probówce – antologia” (Egmont); „Eurokomiks” – pocztówki i plakaty wg T. Marciniaka; komiksy wg J. Szyłaka w wydaniach „Kapitan Żbik. Wesoły finał”, „Paronomazja„.

ILUSTRACJE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY: kalendarz z ilustracjami do baśni Andersena (1997); Jan Brzechwa dla Najmłodszych, Kolorowe Opowieści; Wiersze Polskich Poetów dla Dzieci; okładki do serii „Ania z Zielonego Wzgórza” Dolina Tęczy, Rilla ze Złotego brzeguoraz Kluska, Kefir i Tutejszy; Wiersze i opowiadania dla 4-latków; „Gry i Zabawy„; ilustracje w wyd. zbiorowych „Dzieje Sportu Polskiego„, „Dzieje Literatury Polskiej„- ilustracje i opracowanie graficzne książek dla dzieci „Wierszyk za uśmiech” i „Angielska przyjaciółka” (WeGirls 2014).

OKŁADKI: Acid Drinkers La Part du Diable.

show blocks helper
  
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek