Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Krajewski Andrzej

Andrzej Krajewski, ps. Andre de Krayewski (ur. 20 czerwca 1933 w Poznaniu) – polski malarz i grafik, twórca plakatów filmowych i teatralnych.

Ukończył Liceum Plastyczne we Wrocławiu, następnie rozpoczął studia w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych we Wrocławiu, jednak został z niej relegowany. Ostatecznie studia w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie odbył w latach 1958-1963, uzyskując dyplom w pracowni Henryka Tomaszewskiego. Malarstwo studiował u Wojciecha Fangora. Po studiach zajmował się grafiką użytkową, m.in. zaprojektował kilkaset plakatów filmowych, teatralnych i społecznych. Jest także autorem kilkudziesięciu okładek książek, m.in. dla Państwowego Instytutu Wydawniczego, Książki i Wiedzy. W latach 1961-1985 współpracował z Państwowym Wydawnictwem Rolniczym i Leśnym, w tym z pismem „Traktor„. Publikował rysunki w pismach „Jazz” oraz „Za i Przeciw” (w tym ostatnim piśmie w 1957, prowadząc wspólnie z Jackiem Łukasiewiczem femeryczną rubrykę Klips).

Tworzył w stylistyce pop-artu, a od lat 70. malował obrazy w stylu art déco. Od 1985 mieszka i tworzy w New Jersey.

W 2007 powrócił do projektowania plakatów dla polskich spektakli teatralnych. W 2010 opublikował powieść „Skyliner„, którą w 2015 wydał także w formie komiksu.

Jego prace były wystawiane na Międzynarodowym Biennale Plakatu w Warszawie, Biennale Ilustracji w Osace, a także na wystawach w Londynie, Helsinkach, Sztokholmie, Paryżu i Tokio.

Za: Wikipedia.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek