Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Grzeszkiewicz Daniel

Daniel Grzeszkiewicz.Daniel GEDEON Grzeszkiewicz (rocznik 1980) – lubelski grafik zafascynowany komiksem, autor okładek.

Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej.

Publikował w m.in. “KGB” i “Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).

Obecnie mieszka w Lublinie tworząc ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu 2010 roku.

Na swoim koncie ma komiksy, samodzielne: “X2“, “Gedeon zebrany“; zbiorowe: “Komiks Forum ’98“, “Antologia piłkarska – Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce…“, “Copyright. Antologia komiksu“, “Dom żałoby 7“, “Powrót Barbarzyńców i nie“.

Za: Gildia.pl.

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek