Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Grzeszkiewicz Daniel

Daniel Grzeszkiewicz.Daniel GEDEON Grzeszkiewicz (rocznik 1980) – lubelski grafik zafascynowany komiksem, autor okładek.

Swoją drogę artystyczną rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Zainspirowany malarstwem Simona Bisleya i Alexa Rossa prędko doskonalił swój warsztat osiągając perfekcję w stylistyce fotorealistycznej.

Publikował w m.in. „KGB” i „Znakomiks”. Dwukrotnie (w latach 2006 i 2007) zdobył główną nagrodę Międzynarodowego Festiwalu Komiksu w Łodzi w kategorii profesjonalisty. Prócz tego uzyskał szereg wyróżnień równolegle wystawiając efekt swych twórczych wysiłków (pierwszy raz latem 1999 roku).

Obecnie mieszka w Lublinie tworząc ilustracje i okładki dla wydawnictwa Fabryka Słów. Jego wielkim marzeniem jest stworzenie komiksu do scenariusza Neila Gaimana, z którym zresztą spotkał się w marcu 2010 roku.

Na swoim koncie ma komiksy, samodzielne: „X2„, „Gedeon zebrany„; zbiorowe: „Komiks Forum ’98„, „Antologia piłkarska – Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o piłce…„, „Copyright. Antologia komiksu„, „Dom żałoby 7„, „Powrót Barbarzyńców i nie„.

Za: Gildia.pl.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek