Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Guerra Nik

Nik Guerra.Nik Guerra – (ur. w 1969 r.) ilustrator, aktualnie jeden z najbardziej rozpoznawalnych rysowników związanych z komiksem erotycznym, przedstawiciel komiksu włoskiego, autor postaci Magenta, wzorowaną po części na klasycznej postaci z klasycznych komiksów z serii “Satanik“.

W komiksie od 2000 roku – wcześniej tworzył ilustracje do muzycznych magazynów; pierwszy pełny album komiksowy pt. “Invitation To Hell” do scenariusza Celestino Pesa (Ed. Mondo Bizzarro Press, 2002) ukazał się od razu na rynku międzynarodowym, gdzie zdobył uznanie i zbudował pozycję autora, specjalizującego się od tego czasu w opowieściach erotycznych w stylu noir.

Na swoim koncie ma blisko 50 opublikowanych albumów oraz współprac z magazynami o tematyce komiksu erotycznego, w tym: seria “Magenta“, publikacje w “X Comics“, “Sizzle“, udział w antologiach “I Classici dell’Erotismo” oraz “Blokes Tomb of Horror“, a także artbooki – “Magenta, Noir Fatale“, “Undressed. A Gallery of Fetish Wear” i innych.

Guerra od 2006 roku regularnie wystawia swoje prace – do tej pory brał udział w 30+ indywidualnych wystawach, m.in. rok rocznie w ramach Lucca Comics and Games.

Jego prace ilustracyjne w stylu pin-up pojawiają się regularnie na aukcjach we włoskich domach aukcyjnych, gdzie z miejsca znajdują nabywców; czasem również w Hiszpanii oraz we Francji. Oryginalne plansze jednak nadal są rynkową rzadkością.

show blocks helper
  

filter by price

  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek