Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Cabała Nikodem

Nikodem Cabała.Nikodem Cabała (urodzony w 1980 r.) – rysownik, ilustrator, kolorysta.

Zaczynał od drobnych publikacji w fanzinach komiksowych takich jak „AQQ„, „KKK„. Pojawił się również w magazynie „Świat Komiksu” (nr 36, maj 2004). Jego prace ukazały się w antologiach komiksowych; ’’Piekielne Wizje, Graham Mastertonwydawnictwa Mandragora, „Człowiek w próbówce” wydawnictwa Egmont, „STREFA KOMIKSU, Antologia” Wydawnictwo Roberta Zaręby, „Likwidator Alternative – Antologia 1„, oraz gościnnie w krótkich formach pojawił się w albumach: „Likwidator – Sprzątanie Polski” i „Likwidator – EŁRO 12„. Jego dwustronicowy komiks „REINCARNATION” ukazał się w angielskim fanzinie „WASTED” (numer 4).

Jest autorem rysunków do albumów komiksowych, takich jak, „Duszpasterze„, „Pomidorowa” oraz „Mrok„. W 2011 roku skończył rysować składającą się z pięciu albumów i trzech mini antologii, serię science-fiction „BiOCOSMOSIS„. Dwa pierwsze albumy tej serii ukazały się w amerykańskim magazynie komiksowym „Heavy Metal” (March 2009, November 2010).

Od 2004 roku, współpracuje z „Nową Fantastyką” jako ilustrator. W plebiscytach czytelników  zajmował, w roku 2007 trzecie miejsce, w  roku 2010 pierwsze miejsce. Plebiscyt rok 2011 trzecie miejsce. W roku 2012 miejsce pierwsze. Poza tym zajmuje się robieniem ilustracji na potrzeby reklam, storybordów oraz portretów, a także zdarzyło mu się pracować jako kolorysta między innymi w dwóch zeszytach z serii „Sławni olimpijczycy„. 

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek