Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Truściński Przemysław

Przemysław Truściński (ur. 15 grudnia 1970 w Siedlcach) – pseudonim TRUST: polski rysownik komiksowy i reklamowy, storyboardzista, studiował na wydziale grafiki łódzkiej ASP.

Truściński znany jest głównie z komiksów prasowych, m.in. cyklu „Komiks W-wa” w Gazecie Stołecznej (warszawski dodatek do Gazety Wyborczej), a jego komiksy drukowały takie tytuły, jak „Machina”, „Newsweek”, „Playboy”, „TWIST”, „Plastik” czy „Fakt”, oraz pisma poświęcone fantastyce i grom RPG: „Nowa Fantastyka”, „Feniks”, „Talizman”. Jego twórczość drukowały również magazyny komiksowe („Komiks Forum”, „Czas Komiksu”, „Świat Komiksu”, „KKK”, „AQQ”,), również te zagraniczne – „Aaargh!” (Czechy) i „Borderline UK” oraz ziny.

Jako rysownik reklamowy pracował m.in. dla takich marek jak: Nescafé, Pepsi i Radia PiN. Zbiór jego komiksów „Trust – historia choroby” ukazał się w 2003 r., ale były publikowane one także w antologiach tj. jak m.in. Wrzesień (Egmont Polska).

Truściński kilkakrotnie zdobywał nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Komiksu w Łodzi. Jest także autorem graficznego projektu postaci Wiedźmina na potrzeby gry komputerowej. Jest też członkiem łódzkiej grupy twórców.

W 2000 r. zorganizował wspólnie z Krajowym Centrum ds. AIDS konkurs i antologię komiksową pt. „Komiks kontra AIDS„.

Pracował przez pewien czas nad komiksem o ks. Jerzym Popiełuszce, a także nad komiksową wersją Wiedźmina na zamówienie firmy CD Projekt.

W październiku 2010 r. Przemysław Truściński został uhonorowany odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej. 31 lipca 2013 r. prezydent Bronisław Komorowski odznaczył Truścińskiego Srebrnym Krzyżem Zasługi „za zasługi na rzecz rozwoju kultury, za pielęgnowanie pamięci o najnowszej historii Polski”.

Truściński na swoim koncie ma liczne wystawy zbiorowe i indywidualne, w tym zagraniczne.

W 2013 roku dzięki staraniom BWA w Jeleniej Górze oraz wydawnictwu Timof i Cisi Wspólnicy ukazała się obszerna antologia dorobku Przemysława Truścińskiego pt. „Trust. Album”.

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek