Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Łuczejko Tadeusz

Tadeusz Łuczejko – polski artysta grafik, malarz, wybitny autor okładek książek oraz twórca muzyki elektronicznej ambient, aranżer organizator festiwali muzycznych.

Jako plastyk projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak Iskry, „Alfa” – Warszawa, „PiK” – Katowice czy „ART” w Kielcach. To jemu w dużym stopniu zawdzięczamy okładki polskich przekładów twórczości Roberta E. Howarda oraz literatury z gatunku szeroko pojętej fantastyki, o czym przypomniała w Olga Drenda w “Duchologii polskiej: rzeczy i ludzie w latach transformacji” (Karatkter 2016). Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Prace wystawiał na wystawach indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce, w tym: w Żywcu (1984), Nowy Sączu KMPIK (1985), Warszawie “Dom Sztuki” (1985), Tarnowie KMPIK (1986), Nowym Sączu BWA (1987, 1989), Katowicach “Pocon” (1988), Sønderborg- Dania (1997).

Jako artysta grafik projektował okładki do niektórych płyt „ Aqavoice” oraz plakaty dla 17 edycji Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych “AMBIENT”. Podczas 6.edycji Kalisz Ambient Festiwal miała miejsce wystawa, na której zaprezentował niepublikowane projekty okładek płyt.

Nagrody i wyróżnienia: Nagroda na „Ogólnopolskich Warsztatach Graficznych” Warszawa (1983), Nagroda im. Alfreda Długosza w Galerii Sztuki BWA Dwór Karwacjanów w Gorlicach w roku (1985), Wyróżnienie na 42 Dorocznej Wystawie Nowosądeckich Artystów Plastyków (1986), Wyróżnienie na 43 Dorocznej Wystawie Nowosądeckich Artystów Plastyków (1987), Nagroda na 47 Dorocznej Wystawie Nowosądeckich Artystów Plastyków (1991).

pokaż pomocnika bloków
  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek