Na rynku od 2012 roku. Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Antykwariuszy i Marszandów Polskich.

Łuczejko Tadeusz

Tadeusz Łuczejko – polski artysta grafik, malarz, wybitny autor okładek książek oraz twórca muzyki elektronicznej ambient, aranżer organizator festiwali muzycznych.

Jako plastyk projektował ilustracje książkowe współpracując z takimi wydawnictwami jak Iskry, „Alfa” – Warszawa, „PiK” – Katowice czy „ART” w Kielcach. To jemu w dużym stopniu zawdzięczamy okładki polskich przekładów twórczości Roberta E. Howarda oraz literatury z gatunku szeroko pojętej fantastyki, o czym przypomniała w Olga Drenda w „Duchologii polskiej: rzeczy i ludzie w latach transformacji” (Karatkter 2016). Za swoje plakaty otrzymał kilka nagród i wyróżnień. Prace wystawiał na wystawach indywidualnych między innymi w Dani, na Słowacji oraz w Polsce, w tym: w Żywcu (1984), Nowy Sączu KMPIK (1985), Warszawie „Dom Sztuki” (1985), Tarnowie KMPIK (1986), Nowym Sączu BWA (1987, 1989), Katowicach „Pocon” (1988), Sønderborg- Dania (1997).

Jako artysta grafik projektował okładki do niektórych płyt „ Aqavoice” oraz plakaty dla 17 edycji Międzynarodowych Prezentacji Muzycznych „AMBIENT”. Podczas 6.edycji Kalisz Ambient Festiwal miała miejsce wystawa, na której zaprezentował niepublikowane projekty okładek płyt.

Nagrody i wyróżnienia: Nagroda na „Ogólnopolskich Warsztatach Graficznych” Warszawa (1983), Nagroda im. Alfreda Długosza w Galerii Sztuki BWA Dwór Karwacjanów w Gorlicach w roku (1985), Wyróżnienie na 42 Dorocznej Wystawie Nowosądeckich Artystów Plastyków (1986), Wyróżnienie na 43 Dorocznej Wystawie Nowosądeckich Artystów Plastyków (1987), Nagroda na 47 Dorocznej Wystawie Nowosądeckich Artystów Plastyków (1991).

  
  •   
  •   
  •   
  •   
Aktualizacja…
  • Brak produktów w koszyku.
wróć na początek